Kniha Koniec starých čias je na svete!

Titulny obrazok blogu uzivatela: historik

Po piatich rokoch výskumu a prípravných prác predkladáme všetkým milovníkom histórie, a tým, ktorí sa radi dozvedia niečo nové o nedávnej minulosti Červeného Kameňa a Pálfiovcoch, knihu s názvom Koniec starých čias s podtitulom Poslední Pálfiovci na hrade Červený Kameň 1848 – 1948.

Autormi sú Daniel Hupko, Ivana Janáčková a Jozef Tihányi, traja kurátori nášho múzea, ktorí sa téme Pálfiovcov dlhodobo venujú.

Pri čítaní sa dozviete napríklad aj to, prečo dostávali grófske deti viacero krstných mien, aké jedlá sa varili v grófskej kuchyni či ako Pálfiovci trávili voľný čas. Isto Vás zaujmú aj state o výchove a vzdelávaní detí, záľubách, budovaní kariéry či o postavení matky v rodine.
 

Oboznámite sa i s neľahkým odchodom Pálfiovcov z územia Slovenska do cudziny v závere druhej svetovej vojny.
V knihe je použitých viac ako 350 fotografií a archívnych dokumentov, väčšinu z nich doteraz verejnosť ešte nemala možnosť vidieť.

Knihu je možné kúpiť od 17. augusta 2011 na hrade Červený Kameň (za 7,20 €) a v dobrých kníhkupectvách.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Európsky dohovor o krajine

Európsky dohovor o krajine prijatý na stretnutí Rady ministrov ?lenských krajín Rady Európy 20. októbra 2000 vo Florencii po absolvovaní ratifika?ného procesu ú?inný pre Slovenskú republiky d?om 9. augusta 2005

Odpovede

Comments are closed.