KEŽMAROK: Netradičný vianočný trh v meste finišoval

Obrázok k článku

Záverečný deň tohtoročného netradičného vianočného trhu v Kežmarku otvoril sprievod žiakov základných, stredných a umeleckých škôl v Kežmarku. Námestie 18. decembra zaplnili potravinárske remeslá, návštevníci si mohli pozrieť aj zabíjačku, ukážky spracovania mäsa tradičným spôsobom a samozrejmosťou bola aj naďalej ochutnávka výrobkov. Záver päťdňových trhov spríjemnil ešte  podvečer vianočný divadelný príbeh Betlehem, Katka Koščová a jej vianočný koncert a skupina Drišľak.

 

Súčasťou programu netradičného vianočného trhu bola vo štvrtok 17. decembra súťaž vo varení kapustnice. S prvým ročníkom Kapustnica Festu je mesto spokojné, ako informovala komunikačná manažérka mesta Zuzana Šlosárová, zasúťažilo si počas neho jedenásť súťažných družstiev. Boli medzi nimi aj pracovníci kežmarských úradov, zamestnanci firiem, mestské organizácie, športovci či rybári. Prvenstvo v súťaži o najlepšiu kapustnicu si odniesli zamestnanci miestnej pekárenskej firmy. Ďalšie súťaže čakali na Kežmarčanov aj na javisku pred radnicou. Námestie počas celého dňa zabavila goralská muzika, v podvečer folklórne súbory mesta. Diváci sa tiež mohli dozvedieť viac o zvykoch v stravovaní počas Vianoc. Netradičný kultúrny program prilákal do centra mesta viac ako 300 priaznivcov kapustnice.

 

Kežmarský vianočný trh odštartoval v pondelok 14. decembra, jeho vynovenú dramaturgiu pripravilo mesto Kežmarok v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom. Okrem programu na Hlavnom námestí mohli najmä deti využiť možnosť pozrieť si počas celého týždňa rozprávky v miestnom kine Iskra. Každý deň bol pre ne pripravený blog zostavený z viacerých známych i menej známych rozprávok.

 

Novinkou tohtoročných vianočných sviatkov v Kežmarku bude aj ľadová plocha na námestí za mestskou radnicou, ktorú mesto uvedie do prevádzky 22. decembra.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Festival remesiel v Kežmarku

Viac ako 50 druhov remesiel a vyše 200 remeselníkov sa v dňoch 10. až 12. júla 2009 predstaví na 19. ročníku podujatia Európske ľudové remeslo. Remeselnícky areál v centre Kežmarku na Hlavnom a Hradnom námestí bude pre návštevníkov otvorený od piatka.

Vianoce, Vianoce prichádzajú …

O niekoľko dní sú tu Vianoce. Stalo sa už tradíciou , že Horehronské múzeum obohacuje svojimi výstavami predvianočnú atmosféru v meste. Spolu s Miestnym odborom Živeny v Brezne pripravilo aj tohoto roku výstavu Čaro a krása Vianoc. Opäť máte možnosť vidieť, ale aj kúpiť si rôzne ručné práce – odevné a bytové doplnky, vianočné pečivo i ozdoby a iné drobné darčekové predmety.