Francúzsko: Vstupné za určité časti chrámov

Vo Francúzsku stanovili vstupné za návštevu určitých častí chrámov ako veže, alebo klenotnice. Informoval o tom francúzsky katolícky denník La Croix 18. mája s odvolaním sa na nový výnos ministerstva vnútra.

Priestory chrámu vyhradené na bohoslužby však musia byť naďalej voľne prístupné. Vstupné sa vyberalo už aj v minulosti, avšak to nebolo schválené ministerstvom. Nový výnos určuje, že  užívatelia kostolov udeľujú súhlas s vyberaním vstupného a na príjmoch musia mať podiel.


Vstupenka
Ilustračné foto

Zdroj: www.obnova.sk, TKKBS

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Obce musia mať zapísané erby

Všetky mestá a obce musia mať do roku 2006 zapísané svoje symboly v Heraldickom registri. V súčasnosti sa v ňom nachádza viac ako 2100 mestských a obecných symbolov a 200 občianskych a cirkevných erbov. Najmladší zápis ma obec Lopušné Pažite v okrese Kysucké Nové Mesto. Historicky najcennejšia je najstaršia európska erbová listina z Košíc, ktorú Ľudovít Veľký daroval Košiciam 7. mája 1369.

Deň múzeí: Šarišské múzeum Bardejov

Deň remesiel – akcia zameraná na ukážky prác remeselníkov, výroba keramiky, točenie píšťaliek, šindliarstvo atď., o 14,00 hod. – vystúpenie folklórneho súboru Topľan. Miesto konania: skanzen Bardejovské kúpele. Dátum konania: 15. mája 2005, Vstupné: 40,- Sk, zľavnené 20,-Sk a 10,-Sk