Fotografická výstava – Príroda Veľkéj Fatry

Správa NP Veľká Fatra v spolupráci s Fotoklubom Karola Plicku v Martine tento rok po prvýkrát zorganizovali fotografickú súťaž pod názvom Príroda Veľkej Fatry. Jej cieľom je spojiť milovníkov prírody v turčianskom regióne, ktorí majú umelecké cítenie a chuť zachytiť krásy prírody fotoaparátom a následne usporiadať výstavu súťažných fotografií, aby šírili posolstvo o prírodných hodnotách Veľkej Fatry. Ide o nultý ročník, so zámerom pokračovať v tejto tradícii do budúcnosti.Do súťaže sa zapojilo 12 autorov z turčianskeho regiónu a spolu poslali 21 súťažných a 14 nesúťažných fotografií. Výstava potrvá v SNM Martin od 30.8. – 9.10.2005

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Výstava o stavbe tunela cez Malú Fatru v SNM

9. februára 2005 (SITA) – V Slovenskom národnom múzeu v priestoroch expozitúry Múzea Andreja Kmeťa v Martine otvorili dnes výstavu História razenia tunela Višňové – Dubná Skala. Cieľom výstavy je formou posterovej prezentácie oboznámiť verejnosť so základnými údajmi o realizácii prieskumnej štôlne, únikovej chodby a projektu tunela. Výstava zároveň dokumentuje geologické pomery v severnej časti Lúčanskej Malej Fatry. Agentúru SITA informovala pracovníčka SNM Veronika Liskajová.

SNM-MT: Človek a príroda

V nedeľu, 4. septembra 2005 sa v Múzeu slovenskej dediny Jahodnícke háje,
v národopisnej expozícii v prírode Slovenského národného múzea v Martine uskutoční prvýkrát podujatie „Človek a príroda“.

Martinská fotografia 2005

Kultúrne centrum Martin pre Vás pripravilo ďalšie podujatie, ktoré sa oplatí vidieť.
V Kultúrnom centre na P.O.Hviezdoslava č. 5, Martin bude výstava fotografií členov Fotoklubu Karola Plicku, ktorý pracuje pri KC. Po roku Vám ponúkajú prezentáciu svojej práce.

Doprava vo fotografii

Kurátori: M. Pfliegel, L. Benická, 8. 10. – 21. 11. 2004, – medzinárodná výstava fotografií
Bienále medzinárodného fotografického salónu sa koná pod záštitou medzinárodnej fotografickej federácie FIAP so sídlom v Luxemburgu a záštitu prijal aj Zväz slovenských fotografov, Ministerstvo dopravy spojov a telekomunikácií SR a Slovenská investičná a realitná spoločnosť, a.s. Žilina .

SBM – Vianočná výstava

(25.11. 2004 – 30.1. 2005)
Starý zámok,
otvorené pondelok – piatok 8.00 – 16.00
Vianočná výstava je tradičným podujatím, ktoré pripravuje Slovenské banské múzeum v priestoroch Starého zámku vždy z príležitosti blížiacich sa Vianoc.