Dobrovoľnícke tábory INEX v Sklabini a v Štiavnických Baniach

Dva ďalšie medzinárodné dobrovoľnícke tábory pripravilo občianske združenie INEX Slovakia. Prvý sa koná v Sklabini a je zameraný na rekonštrukciu budov pri hrade. Druhý bude v Štiavnických Baniach a je venovaný autistickým deťom, informovala agentúru SITA koordinátorka slovenských dobrovoľníckych táborov Dušana Slimáková z občianskeho združenia INEX Slovakia.

Dobrovoľníci z Európy, ale aj ďalekej Kórey, na hrade Sklabina pomáhajú pri záchrane historických budov v jeho blízkom okolí. Dobrovoľnícky tábor sa tu koná už po druhýkrát, uviedla Slimáková. Súčasťou tohto tábora budú aj kultúrne hody a environmentálna kampaň. Tábor pre mladých dobrovoľníkov sa skončí 9. augusta.

Na nasledujúce dva týždne INEX Slovakia pozval dobrovoľníkov na letný tábor organizácie Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom (SPOSA). “Myšlienka rodinnej dovolenky spojená s interkultúrnymi prvkami zaujíma deti aj ich rodičov. Tento rok ich prídu podporiť dobrovoľníci z Mexika, Švajčiarska, Španielska, Nemecka a Holandska. Počas nasledujúcich dvoch týždňov budú na spestrenie dňa pripravené pre deti a rodičov rôzne aktivity,” informovala Slimáková.

INEX Slovakia (INternational EXchanges – medzinárodné výmeny) je mimovládne neziskové občianske združenie založené v roku 1993. Cieľovou skupinou aktivít združenia sú mladí ľudia. Hlavné ťažisko práce spočíva vo vysielaní a prijímaní dobrovoľníkov na medzinárodné tábory dobrovoľníckej práce. Okrem toho usporadúvajú národné i medzinárodné semináre, školenia pre mladých lídrov pracujúcich s mládežou a pripravujú medzinárodné projekty prostredníctvom programu EÚ Mládež v akcii. Na Slovensku každoročne organizujú asi 15 táborov so zahraničnou účasťou.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Hrady na východe SR sú v rukách zahraničných dobrovoľníkov

Tri zrúcaniny hradov na východe Slovenska v týchto dňoch privítali zahraničných dobrovoľníkov. Ich úlohou je pomôcť pri revitalizačných a renovačných prácach na hradoch Šariš, Brekov a Kamenica. Do projektov sa zapojilo viac ako 20 mladých ľudí nielen z Európy. V tíme majú zastúpenie Kórea, Japonsko, Portugalsko, Holandsko, Fínsko či Taliansko. Medzinárodné výmeny zastrešuje mimovládne občianske neziskové združenie INEX Slovakia (INternational EXchanges Slovakia).

Meštiansky dom v B. Štiavnici obnovujú brigádnici zo šiestich krajín

Banská Štiavnica 14. júla (TASR) – Prvý týždeň IV. letného medzinárodnéhotábora dobrovoľnej práce dnes v Banskej Štiavnici ukončilo dvanásť dobrovoľníkovzo šiestich európskych krajín. Pri rekonštrukcii renesančno-barokového meštianskehodomu na Remeselníckej ulici a pri úprave a údržbe areálu expozície v prírodeSlovenského banského múzea pracovali Belgičania, Česi, Dáni, Francúzi, Švajčiaria Španieli vo veku od 18 do 47 rokov.

Obnovili krídlo Lukáčovského kaštieľa

Spustnutý kaštieľ v Lukáčovciach v okrese Nitra dostalo do prenájmu občianske združenie Alexu za symbolickú korunu. Vypracovalo projekt na jeho rekonštrukciu, v ktorom plánuje zriadiť Centrum pomoci deťom. Za štyri roky sa v spustnutom kaštieli urobilo kus práce. Podarilo sa zachrániť jedno krídlo ranogotickej stavby z 15. storočia.