Dávne časy pripomínajú Stredoveké vianočné trhy v Trnave

Obrázok k článku

Atmosféru čias dávno minulých môžu zažiť návštevníci Stredovekých vianočných trhov, ktoré sa od piatka do nedele konajú pred Bazilikou sv, Mikuláša v Trnave. Hostinskí v dobovom oblečení im ponúknu špeciality pripravené podľa historických receptov, napríklad mäsové guľky pripravené na sladko s anízom a hrozienkami, alebo ,,šporheltové“ dolky. V stredovekých krčmách nechýbajú nápoje na zahriatie podávané v kameninových pohároch.

 

Majstri už takmer zabudnutých remesiel priamo na mieste vyrábajú kováčske výrobky, ďalší ponúkajú rôzne drobnosti do domácnosti, med, kožené výrobky, návštevníci si môžu vlastnoručne vyraziť kovovú mincu.

 

Súčasťou Stredovekých vianočných trhov je aj živý Betlehem a domáce zvieratá. Najmenší sa na Mikulášskom námestí môžu povoziť na dobovom kolotoči, o niečo starší si zasa môžu vyskúšať streľbu z historických zbraní.

 

Stredoveké vianočné trhy majú byť alternatívou k tým klasickým, ktoré sa konajú na Trojičnom námestí. Organizačne ich pripravila agentúra Hector v spolupráci s mestom Trnava.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Keramické trhy v Pezinku

Siedmy ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy sa uskutoční od 11. do 13. júna 2010 v Pezinku. Svoje umenie a výrobky z pálenej hliny príde do Pezinka predstaviť viac ako 150 keramikárov a hrnčiarov zo Slovenska, Čiech, Moravy, Bulharska, Poľska a Maďarska. Podujatie sa koná s podporou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša a primátora mesta Pezinok Olivera Solgu. Agentúru SITA informoval Radko Duda z Oddelenia komunikácie s médiami a verejnosťou Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).