Múzeum Betliar pripravuje pre návštevníkov aristokratický piknik

Obrázok k článku

Piknik podľa vzoru aristokratických zvykov si budú môcť v sobotu 15. júla vychutnať návštevníci múzea v Betliari. Múzeum na tento deň pripravilo v parku na lúke pri kaštieli program, ktorí hostí prenesie do obdobia konca 19. storočia. Historickú atmosféru môžu návštevníci doplniť sami účasťou v historických kostýmoch.

 

Múzeum obnovilo tradíciu piknikov v parku pred tromi rokmi. Aj tohto roku pripravuje možnosť zažiť chvíle na anglickom trávniku, kde kedysi piknikovala európska smotánka. Na lúke pred kaštieľom bude znieť cigánska hudba v podaní kapely Classic Gipsy Music, o zábavu pre deti sa postará divadlo Theátrum a pre najmenších budú pripravené aj kostýmy na fotografovanie. Návštevníci sa budú môcť pred kaštieľom vyfotiť s historickým automobilom Jánosa Mártona zo seriálu 1890 a tiež s aristokratickou spoločnosťou v historických kostýmoch. Podávať sa budú šľachtické piknikové pochúťky a rôzne špeciality z regiónu. „Tak ako po iné roky aj teraz sú vítaní účastníci v historických kostýmoch. Návštevníci, ktorí prídu oblečení podľa módy z roku 1890, môžu absolvovať prehliadku kaštieľa a výstavy 1890 seriál vs. história zdarma,“ uviedla propagačná manažérka SNM – Múzea Betliar Judita Krajčiová.

 

Okrem klasických prehliadok kaštieľa sú pripravené aj seriálové prehliadky po stopách detektíva Mártona po nezvyčajných, bežne nesprístupnených trasách, kde sa návštevníci dozvedia zaujímavosti zo zákulisia seriálu 1890. Špeciálne seriálové prehliadky budú od 16. hodiny do večera. Samotný program sa začína v sobotu 15. júla o 14. hodine, v prípade daždivého počasia sa aktivity na lúke pri kaštieli konať nebudú.

 

Obrázok k článku

Obrázok k článku

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články