Mestský hrad v Kremnici ožije rozprávkou Anjel pána

Obrázok k článku od zora.

Hrané prehliadky na tému obľúbenej vianočnej rozprávky Anjel pána oživia Mestský hrad v Kremnici v piatok 28. decembra. Ako agentúru SITA informovala odborná referentka propagácie Múzea mincí a medailí Miriam Kostrianová, vstupy na prehliadky špeciálneho sviatočného podujatia s názvom Rozprávkové Vianoce sa začínajú o 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15. hodine.

 

Príbeh odohrávajúci sa priamo na Mestskom hrade prenesie návštevníkov do rozprávky. Stretnú sa s postavou nebeského anjela, ktorý v nebi vystrája neplechu s čertom. Čert anjela nahovára na zlé a on sa nechá ovplyvniť natoľko, že ignoruje svoje nebeské povinnosti. Ako trest za svoje zlyhanie musí ísť z neba na zem, aby za jeden jediný deň, konkrétne do Štedrého večera, napravil jedného hriešnika. „Napokon to dopadne tak, že anjel napraví všetko zlé, čo spôsobil,“ doplnila Kostrianová s tým, že sviatočná vianočná atmosféra bude dotvorená malými jasličkami a živým betlehemom s koledou.

 

Mestský hrad v Kremnici je komplex stredovekých budov rôzneho poslania, ktoré vznikali postupne od 13. do 15. storočia. Hrad je chránený opevnením, na ktoré sa napájajú mestské hradby. Kremnické mestské hradby možno zaradiť medzi najzachovalejšie na Slovensku. V rokoch 1976 – 1996 prešiel hradný areál komplexnou obnovou. Historické centrum Kremnice bolo v roku 1956 vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu a stredoveký Mestský hrad je národnou kultúrnou pamiatkou. Na hrade má svoje expozície Národná banka Slovenska - Múzeum mincí a medailí v Kremnici, ktoré sa radí medzi najstaršie múzejné inštitúcie na Slovensku.


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.