Cez víkend verejnosti opäť sprístupnia Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke

Od 1. mája bude verejnosti opäť prístupné Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke. Ako informovala hovorkyňa Kysuckého múzea Alexandra Janigová, návštevníci sa budú môcť previezť aj Historickou lesnou úvraťovou železnicou.

Pandemické obdobie využili v Múzeu kysuckej dediny na terénne úpravy či opravy objektov. „Skanzen sa nachádza v obrovskom areáli a priamo v prírode, čo je našou veľkou výhodou. Jednotlivé objekty budú voľne sprístupnené. Lákadlom je určite lesná železnica, ale návštevníci si budú môcť pozrieť aj výstavy Drotári a drotárstvo a Vlaky s vôňou dreva,” uviedla riaditeľka Kysuckého múzea Helena Kotvasová.

O deň neskôr sa otvoria aj brány Vlastivedného múzea v Krásne nad Kysucou, ktoré je pobočkou Kysuckého múzea. „Vo Vlastivednom múzeu pribudlo nové podlažie, na ktorom je momentálne nainštalovaná výstava Socialistické Kysuce. Obnovená je aj stála expozícia Kysucká odysea, ktorá je umiestnená priamo pod novým podlažím a tým získala nový rozmer aj charakter. Nechýba ani stála expozícia Cesta do stredu zeme,“ doplnila Kotvasová.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Úvraťová železnička dosiahla rekordnú návštevnosť

Úvraťová železnička v kysuckej Vychylovke dosiahla tento rok rekordnú návštevnosť. Historická Kysucko-oravská lesná železnica previezla od mája do novembra takmer 32-tisíc ľudí. Agentúru SITA o tom informovala manažérka Kysuckého múzea Lenka Jancová. V nasledujúcej sezóne chce múzeum zatraktívniť železnicu o nové hnacie prevádzkové vozidlo. Od žilinskej krajskej samosprávy dostalo do užívania drezinu na prevoz desiatich cestujúcich a vodiča.

Deň železnice vo Vychylovke

Prezentačná akcia Deň železnice sa uskutoční v nedeľu, 25. mája 2008, v Múzeu kysuckej dediny v Novej Bystrici – Vychylovke. Na úzkorozchodnej historickej lesnej úvraťovej železnici budú napríklad premávať v tento deň aj dva parné rušne, vyrobené v rokoch 1909 a 1916.

Odpovede