Ako na kníhväzbu?

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Už teraz sa môžete hlásiť na workshop, ktorý zrealizujeme v novom roku. Náplňou tohto dvoj-trojmesačného workshopu bude individuálna práca na jednotlivých knihách. Každý z účastníkov by si mal na konci odniesť vlastnoručne zviazanú knihu. V prvej polovici sa budeme venovať šitej väzbe a návrhu prebalu prázdnej knihy, ktorá môže poslúžiť ako skicák, poznámkový blok alebo album. V druhej polovici sa mrkneme na knihy, ktoré je potrebné previazať alebo prebaliť a to z dôvodu poškodenia alebo z čisto estetického dôvodu. Ruka v ruke s týmto workshopom bude fungovať grafický workshop, kde si účastník môže navrhnúť a vytlačiť obal knihy. Dielňa bude prebiehať nielen na Stanici, ale tiež v spolupráci s knižnou dielňou Lidy Mlichovej. Lektoruje ju Martin Krkošek.

Dielňa je určená pre záujemcov od 15 rokov. Otvorí sa v pravidelných týždňových intervaloch, v termíne podľa dohody, pri minimálnom počte 4 záujemcov. Poplatok za dvojhodinovku týždenne je 3,- €.

Registrácia záujemcov: mjk@cmail.cz (Martin Krkošek - CZ),  hanka@stanica.sk, 0907 178 756

Viac na: http://www.stanica.sk/2011/12/06/ako-na-knihvazbu/


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Informacie

Píšem o kultúrnom dedičstve cestovaní, stavebníctve, hradoch. Zaoberám sa obnovou a konzerváciou pamiatok, fotografiou a svojou rodinou. Vediem portál Obnova.sk a spoločnosť Obnova s.r.o.

Blog: Michal Hrčka (harp)

Informácie o harp

Obrázok používateľa harp

Meno
Michal

Priezvisko
Hrčka

Zamestnanie
konzervátor, editor

Zobraziť celý profil používateľa

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.