Stanica plná detí

Obnova.sk Fotografia

V čase od pondelka 21. do soboty 26. augusta 2006 sa bude každé popoludnie od 13.00 do 18.00 odohrávať v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie Letné detské sympózium naplnené tvorivým programom. Poslednú noc môžu stráviť priamo na Stanici so zaujímavým večeným programom, na ktorom nebúde chýbať ani ohňová šou. “Deti si budú môcť počas letného sympózia rozvíjať svoju fantáziu a tvorivosť cez rôzne aktivity, ako fotografovanie, tvorba originálnych detských nástenných malieb a mozaiky, keramika vypaľovaná v prírodnom ohnisku, tvorba podkladov pre plagát Ateliérov Stanica na nastupujúcu sezónu, prispievanie obrázkami na webovú umeleckú stránku, dekorovanie detskej lavičky v záhrade Stanice alebo vytvorenie galéria na peróne.” hovorí o akcii Hana Lukšů, lektorka detských ateliérov na Stanici.

Obnova.sk Fotografia

Lektori ateliérov sú špciálne vyškolení a majú 6-ročné skúsenosti s vedením tvorivých dielní pre deti. V septembri na Stanici otvoria tretiu sezónu celoročných ateliérov, na ktoré sa dá už teraz prihlásiť deti vo veku 4-14 rokov.

“Letné detské sympózium je viacdenná intenzívna tvorivá dielňa so zameraním na vizuálne umenia. Program je vhodný pre deti vo veku od 6 do 12 rokov. Budeme sa stretávať na Stanici v popoludňajších hodinách a budeme pracovať na zaujímavých zadaniach v ateliéroch i exteriéroch v okolí Stanice.“ dodáva Hana Lukšů.

Cena: 150,-Sk na deň (v cene je každý deň malé občerstvenie, poistenie, cestovné miestnou dopravou a vlastné pracovné tričko pre každého účastníka). Materiál a pomôcky na výtvarné dielne hradí Stanica vďaka podpore Fondu Hodina deťom a Nadáce pre deti Slovenska.

Informácie môžete získať na 0907 178 756, hanka@stanica.sk alebo na www.stanica.sk

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Ako na kníhväzbu?

Už teraz sa môžete hlásiť na workshop, ktorý zrealizujeme v novom roku. Náplňou tohto dvoj-trojmesačného workshopu bude individuálna práca na jednotlivých knihách.

Stanica je obkolesená kruhovým nadjazdom Rondel

Sobota 8.júla 2006 od 20:00 záhradná párty a prezentácia workshopu LIVING UNDERGROUND 2: RONDEL-INVÁZIA Stanica je obkolesená kruhovým nadjazdom Rondel. Workshop Living Underground 1 nadizajnoval minulý rok peší podchod k Stanici, teraz bola úloha omnoho väčšia. S kľúčovými slovami kolektívna kreativita, dobrovoľníctvo, ekológia urbárneho prostredia, dizajn verejného priestoru, do-it-yourself a second-hand, ale aj alternatívny urbanizmus, mobilná architektúra a ľudský rozmer, vznikla počas Living Undergroundu 2 vízia rozsiahleho kultúrno-sociálneho, tvorivého, pracovného i voľnočasového komplexu Rondel.

Pomôžme západu!

Prvá zbierka balíčkov prvej pomoci pre západné krajiny
Vo štvrtok 22. septembra 2005 o 19.00 odchádza z kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie nemecké auto do berlínskej galérie westGermany s balíčkami prvej pomoci pre západ. Balíčky si môžte pozrieť na Stanici od 17.00 počas vernisáže.

SNG Bratislava – Tvorivá dielňa detí

Projekt zameraný na podporu a rozvíjanie výtvarných schopností detí vo veku 5–15 rokov a na stredoškolskú mládež (maľovanie, kreslenie) pod vedením galerijného pedagóga, v skupinách (najviac 25 detí na 1 podujatie) v časovom rozpätí max. 2 hodiny, pravidelne v utorok a piatok od 10.00 hod. Návštevy v tvorivej dielni sa objednávajú telefonicky, písomne alebo e-mailom najmenej 10 dní vopred. Do tvorivej dielne si treba priniesť pracovný odev! Vstupné do tvorivej dielne: deti MŠ 10 Sk, žiaci ZŠ 30 Sk, študenti SŠ a VŠ 40 Sk. Pedagógovia majú vstup zdarma a nesú zodpovednosť za správanie sa žiakov a študentov počas ich pobytu v tvorivej dielni SNG.