aktivita diskusia Bazár ……

  • petersones

    Member
    9. septembra 2012 at 9:52

     Korpus je pevný a preto nechaný v pôvodnom stave. Dýha na čielkach zásuviek nebola vôbec doplňaná. Dýha na pracovnej doske vid .obrázok je pôvodná bez akéhokoľvek zásahu rezania alebo doplňania ako tvrdíte.Klúčiky nie sú pôvodné to vidí každý-netvrdil som že sú originál. Zámky sú pôvodné a funkčné. 

  • aljoska

    Member
    9. septembra 2012 at 15:07

    8 sep 2012 – 20:57 bohuzial som si tiez naivne myslel ze tato stranka bude zaujimavejsia a ludia budu vecne diskutovat co sa tyka sarozitnosti. sam opravujem nabytky uz 20 rokov. opravoval som uz aj nabytky z konca 17teho storocia. hoci nemam prislusne vzdelanie na restaurovanie, v zahranici, kde som pracoval sa nikto nepytal na vzdelanie, ale sa pozerali na odvedenu pracu. niektori diskutujuci sa ozaj vyznaju, ale po vacsine sa tu vyjadruju VELKI EXPERTI, ktori mozno maju skolu, ale ziadne skusenosti. raz sa tu niekto pytal ako bojovat s cervotocmi resp. co pouzit proti nim. opysalo sa tu vsetko mozne. uz si nepamatam presne od koho sa snazil spravca tejto stranky pomoct ale boli to nejaku restauratori z bratislavy, krori neboli ochotni poradit ,viem ze nie kazdy remeselnik rad prezradza niektore veci, ale ich pristup ma velmi zarazil. preto by som rad uviedol jeden recept, ktorysapouziva starocia a uspesne. recept proti cervotocom- 4 az 5 celych cesnakov nie cinskych rozdrvime alebo nakrajame aj so supkami, lozime do 5litrovej flase, 2 az 3 sacky mleteho cierneho korenia, chilli papriku susenu, alebo feferonky, 4-5 ks, vsetko zalejeme s liehom a octom, pol na pol, toto je to cele umenie. ked sa kus poriadne natrie, zabali sa do folie, v ktorom ho nechame dusit 48 hod.

    Viac na: http://www.obnova.sk/messages/view/7597

    dufam, ze konecne sa najde niekto, kto sa opyta aj na cenu…

  • nitram

    Member
    9. septembra 2012 at 17:39

    Tu repliku beru zpět…z přiložených fotek jde vidět, že je to originál, vzhled nebudu dál řešit….

    K tomu receptu na červotoče bych měl na aljosku otázku.

    Když  natřete kus nábytku tím roztokem LIHU a octu, zabalíte do folie a necháte dusit 48 hod, tak přece ve většině případů zničíte povrchovou úpravu…to je v pořádku ???

  • pipo

    Member
    9. septembra 2012 at 18:34

    Uz to nevydrzim. Aka je teda  cena?

  • nitram

    Member
    9. septembra 2012 at 18:53

    Na to jsem se chtěl taky zeptat :-)

Page 2 of 2

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť