• vlcik-tlcik

    Member
    6. augusta 2009 at 13:21

    Všeobecne nemám rád nálepkovanie ľudí, ale nazývať dementom, detektoristom človeka, ktorého ani nepoznáš je na mňa silná káva. Ani ja nesúhlasím s jeho úvahami,
    už len preto, že so štýlom, akým sa dnes archeológia robí, vieš čo, to radšej ani komentovať nebudem, dúfam len, že viac lokalít zostane nedotknutých, aby sa nezničilo všetko. Stali sme sa svedkami ničenia našej histórie, niečoho, čo nepatrí len nám, ale aj tým, čo prídu po nás, ale my ich bohorovne zničíme kvôli pochybným projektom, za asistencie aj archeológov, čo tam kopali, nikto ani len nenamietal.
    Pán Bátora si to vedel dokonca vedecky obhájiť. Vedecky by sa dalo obhájiť aj pôsobenie cyklónu B na ľudský organizmus v koncentračných táboroch, keby…..
    Skutyho poznám, nie je ani dement, ani detektorista, s jeho názorom sa súhlasiť nedá, žiadam ospravedlnenie.
    Milan Bábik

  • vlcik-tlcik

    Member
    6. augusta 2009 at 13:57

    Už len krátky oznam, o chvíľu dokončím prácu na počítači a idem za dementom, detektoristom, vykrádačom a jeho podobnými kolegami hore na Tematín vyrobiť pre nich dubový trámový preklad, ktorý budú potrebovať k stabilizácii muriva nad vstupom.

    Dement, detektorista, vykrádač a ešte aj tĺk vlk, dúfam, že sa potom dostanem aj k detektoru, máme ich tam hore iba desať, neviem, či sa mi ujde.

  • cernunos

    Member
    19. februára 2010 at 1:01

    No v SR je to zaujímavé detektor kúpiť môžeš, ale používať ho nemôžeš. Osobne sa mi to zdá nelogické skrátka ak je raz povolený predaj malo by byť aj používanie alebo naopak zakázať predaj detektorov neiem či to tak není vo švédsku, ale prečo neurobiť to že detektor by mohli používať okrem archeológov len špeciálne vyškolení ľudia ( hneď by sa vydelo kolko z detektoristov to myslý vážne). Ďalej k nálezovej situácii no ono pri náleze ktorý detektorista urobí na poly do hĺbky 30 – 40 cm čo je asi hĺbka ornice čiže daná pôda sa každý rok prehadzuje skrátka neviem či by bolo pri danom náleze mžné niečo konkrétne určiť tu by asi skutočne stačilo aby daný nález dal spracovať. Ak je detektorista na archeologickej lokalite není čo riešiť tam je to jasné.
    Inak určite nie každý detektorista je sviňa.

  • gejza

    Member
    20. februára 2010 at 10:46

    Vazeni, zakopme vojnovu sekeru a budme priatelia. Ludia ktori poznaju zakony vedia o com pisem , ti ktori nepoznaju, nech ich riesenie nechaju na osoby cinne v trestnom konani. Ja patrim tiez do rodiny detektoristov a moja prechadzka s detektorom nikdy nezaobide bez pritomnosti LISTU NALEZOV, ktory v pripade nalezu vyplnujem podobne ako polovnici po odstrele zveru. Neurcuje mi to zakon, ale robim to tak. V tom liste su moje osobne udaje, udaje s cislom registracii, podrobne udaje o okolnostiach nalezu a udaje, komu som pripadne odovzdal nalez. Ak najdete detektoristu s takym alebo podobnym listom, mozete si byt isti, ze sa nejedna o vykradaca , nakolko jeho identitu lahko zistite. A este Vas prosim, nevypisujte zbytocne o vseobecnom zakaze pouzivanie detektorov. Pouzivat detektor podla nasich teraz platnych zakonov moze kazdy obcan -vekovo neobmedzeny, pokial neporusi zakony, ktore v danom pripade pouzivanie detektorov zakazuju.

  • cernunos

    Member
    12. mája 2010 at 15:20
Page 10 of 10

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť