Posviacka ikonostasu a oltára v Kožanoch

V nedeľu 11. 5. 2003 o 10,30 hod. sa v Kožanoch uskutoční slávnosť posviacky ikonostasu a oltára po ich zreštaurovaní. Hlavným svätiteľom a cebrantom bude Mons. ThDr. Ján Babjak SJ, prešovský eparcha. Drevený chrám Stretnutia Pána v Kožanoch je starý vyše 300 rokov a patrí do zoznamu Národných kultúrnych pamiatok. -tkkbs-

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Vzácny drevený chrám opäť v Bardejovských Kúpeľoch

V Bardejovských Kúpeľoch sa v sobotu 22. októbra konala posviacka zrekonštruovaného a nanovo postaveného dreveného gréckokatolíckeho Chrámu Ochrany Presvätej Bohorodičky, ktorý pochádza z roku 1730 a pôvodne stál v Mikulášovej. V roku 1931 bol prenesený do skanzenu v Bardejovských Kúpeľoch. Chrám bol pred dvomi rokmi úplne rozobratý a v tomto roku nanovo postavený po dôkladnej rekonštrukcii.

Najviac pamiatok v hladových dolinách

Ministerstvo kultúry vyčlenilo z programu Pro Slovakia 25 miliónov korún. Určené sú na obnovu asi desaťtisíc národných kultúrnych pamiatok v neštátnom vlastníctve. Tieto financie však nestačia. „Pripravujeme program na podporu a obnovu národných kultúrnych pamiatok pod názvom Obnovme si svoj dom.”