Počas leta bude z Podhradia do Vlách jazdiť rušeň Hanička

Obrázok k článku

Leto pod Spišským hradom ponúkne novinku, a to obnovenie trate medzi Spišským Podhradím a Spišskými Vlachmi. Počas letných mesiacov na nej bude cez víkendy jazdiť vláčik, ktorý dostal meno Hanička. Ako vysvetlil primátor Spišského Podhradia Michal Kapusta, mesto na tomto projekte pracovalo štyri roky, cieľom je posilniť cestovný ruch. „Od Železníc Slovenskej republiky sme zakúpili rušeň a následne ho opravili. Tento lokálny vláčik bude prevádzkovať mesto,“ povedal pre agentúru SITA.

 

Trať slávnostne otvoria v sobotu 27. mája o 15:00, predstaví sa na nej parná lokomotíva 477.013 aj spomínaný motorový vozeň 810 Hanička. Podujatie organizuje mesto Spišské Podhradie v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Tatry-Spiš-Pieniny a Klubom železničnej historickej techniky Poprad.

 

Podľa Kapustu už na Slovensku takýto model, keď vlaky prevádzkujú spoločnosti, občianske združenia či tretí sektor, funguje. Hanička má pomôcť cestovnému ruchu. „Chceme, aby turisti ostávali v Spišskom Podhradí dlhšie, využívali naše atrakcie, pohostenie a cítili sa v našom meste príjemne,“ povedal. Pripomenul, že nepôjde o vlak, ktorý by ľudí vozil do zamestnania. „Nebránime sa tomu, aby sa ním išli povoziť aj miestni, prioritou je však podpora cestovného ruchu,“ opätovne zdôraznil.

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články