KATARÍNKA

Netradičný projekt na záchranu ruín kultúrnej pamiatky kostola a kláštora sv. Kataríny v nádhernom prostredí Malých Karpát realizovaný formou originálnych letných mládežníckych táborov v stredovekom duchu. Projekt bol ocenený výročnou cenou časopisu Pamiatky a múzeá za rok 2004.

Občianske združenie Katarínka spolu so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže plánujú v najbližších rokoch zakonzervovať celý objekt kostola aj nadzemnej časti kláštora. Vežu kostola plánujú zastrešiť skrytou do vnútra spádovanou strechou a obnoviť jej zaniknuté poschodia a na jej vrchole zriadiť vyhliadkovú plošinu. Výsledný výraz prác a zásahov na veži by mali byť, podľa slov predstaviteľov združenia, konsenzom verejnej diskusie, diskusie odborníkov ako aj názoru projektanta, statika a dotknutých orgánov.

Združenie plánuje pokračovať v systematickom archeologickom výskume aj na časti kláštora, ktorá je momentálne zalesnená a následne v jej konzervácii. Taktiež postupne zakonzervovať a prezentovať všetky umelecko-remeselné časti lokality a spolupracovať s CHKO Malé Karpaty na rekultivácii Prírodnej rezervácie Katarína. Počas prác na lokalite by chceli členovia združenia aj naďalej pokračovať vo výchovno-osvetovej činnosti aj prostredníctvom organizovania mládežníckych táborov a workshopov.

V roku 2009 zakladateľ projektu Katarínka Peter Herceg získal cenu Rady mládeže Slovenska - Most v kategórii Dlhodobý prínos v oblasti práce s deťmi a mládežou.

Umiestnenie

Šándorova 8
Bratislava
Slovensko
Telefónne číslo 1: 
+421243294373
Telefónne číslo 2: 
0908-811 033
Typ organizácie: 
Občianske združenie

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

KATARÍNKA

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Momentálne nie je prihlásený žiadny užívateľ.

Nováčikovia

Obrázok používateľa Jaro37
Obrázok používateľa Zuzana Richterová
Obrázok používateľa Pavol Makov
Obrázok používateľa Papuca
Obrázok používateľa VILenin
Obrázok používateľa Boria
Obrázok používateľa Eva Kankova
Obrázok používateľa StefanKralov