Na Spišskom hrade otvoria sezónu vo veľkom štýle

Obrázok k článku od zora.

Najväčší hradný komplex v strednej Európe – Spišský hrad, už čoskoro po sezónnej uzávere otvorí svoje brány pre verejnosť. Veľkolepý otvárací program naplánovaný na prvý májový víkend bude sprevádzať rinčanie dobových zbraní, salvy z diel či ochutnávka produktov hradnej kuchyne.

 

Aj keď historická dominanta Spiša bude pre verejnosť sprístupnená už od 1. mája, slávnostné otvorenie letnej turistickej sezóny je naplánované až na prvý májový víkend. Sobota 5. mája sa bude niesť v duchu návratu hradného pána a panej na svoje sídlo v dobovom sprievode so začiatkom o 13:00. Svoje príbehy a legendy spojené s históriou Spišského hradu predstavia unikátne živé sochy, v programe vystúpia šermiari, tanečné a hudobné skupiny. V nedeľu sa o 10:00 bude konať slávnostná sv. omša v hradnej kaplnke sv. Alžbety.

 

Od mája do septembra bude Spišský hrad otvorený denne od 9:00 do 19:00. Hradná veža bude počas prvých nedieľ v mesiaci pre návštevníkov z technických príčin zatvorená. Dôvodom je devastácia pôvodného stredovekého schodiska a kamenných prvkov na veži. Návštevnosť na Spišskom hrade lámala ostatné roky rekordy. V roku 2017 sa počet návštevníkov prehupol cez hranicu 212-tisíc. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou a od roku 1993 je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články