Múry jedného z najstarších kláštorov rozozvučí Adoremus

Obrázok k článku

Sakrálna hudba rozozvučí koncom augusta steny jedného z najstarších benediktínskych kláštorov na Slovensku, národnej kultúrnej pamiatky a perly Pohronia, kostola sv. Benedikta opáta a Panny Márie v Hronskom Beňadiku (okres Žarnovica). Na koncert sem pozývajú v nedeľu 23. augusta o 17:00 členovia zboru Adoremus. Slovenské spevácke teleso pod vedením dirigenta Dušana Billa uvedie v programe “Cantate Domino” cirkevné vokálne skladby rôznych štýlových období európskej klasickej hudobnej tradície so zreteľom na skvosty renesancie. Agentúru SITA o tom informovali organizátori koncertu.

 

Adoremus uvedie v Hronskom Beňadiku diela velikánov chrámovej hudby, ako sú Giovanni Pierluigi da Palestrina, Josquin Despréz, Tomas Luis de Victoria či Jacobus Gallus. V programe koncertu nebudú chýbať ani diela skladateľov súčasnej cirkevnej hudby, medzi nimi Arva Pärta, Alfreda Schnittkeho, Antonína Tučapského i Vladimíra Godára. Publikum sa taktiež môže tešiť na spevy z prvého slovenského cirkevného spevníka (kancionálu) Cantus Catholici, ktorý patrí k pokladom nášho kultúrneho dedičstva.

 

Známe celoslovenské vokálne teleso dramaturgicky zamerané na sakrálnu hudbu Adoremus už viac ako dvadsať rokov doma a vo svete šíri posolstvo duchovnej hudby. Viac o koncerte Sakrálna hudba doby minulej i dnešnej interpretovaná v autentickom, monumentálnom sakrálnom priestore gotickej architektúry ponúka nevšedný, jedinečný umelecký zážitok.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články