Hodnota a vek starožitného pircelanu

Titulny obrazok blogu uzivatela: 3silvia999

Dobrý deň prajem. Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o ohodnotenie a vek týchto dvoch bust. Už ich mám pár rokov po mojej prababke a neviem o nich nič bližšie. Sú nepoškodené v zmysle farby a obytia. Jedine co je poškodené je na oboch chýbajúca časť pierka na hlave. Tak Vás veľmi pekne prosím ak mi viete pomôcť budem rada. Ďakujem vopred. Prikladám aj foto.Titulny obrazok blogu uzivatela: 3silvia999Titulny obrazok blogu uzivatela: 3silvia999

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Renesančné trulice III

1.1.2. INTARZIA S RASTLINNYMI MOTIVMI
Z obdobia renesancie sa na Slovensku zachovala počtom pomerne rozsiahla skupina intarzovaných truhlíc jednotnej výtvarnej koncepcie pravdepodobne domáceho pôvodu. Jednotlivé práce spája veľa spoločných znakov týkajúcich sa okrem uplatnenia rovnakej techniky výzdoby i dekoratívnych elementov, aj ich celkového usporiadania v architektonickom členení podobnom vo všetkých truhlicach tejto skupiny.

Farba (základy)

Čo je farba
Slovom farba označujeme predovšetkým všetky látky, ktoré sú schopné odrážať svetelné lúče určitých vlnových dĺžok. Ak tieto lúče dopadajú do oka, vyvolávajú v ňom popud, na základe ktorého vznikne v mozgu vnem farby. Farba, ako iste vieme, môže vzniknúť i mnohými inými spôsobmi, a preto pod farbou budeme rozumieť aj všetky úkazy, ktoré sa môžu označiť ako farebný pocit alebo farebný vnem.
Pod pojmom farba sa dá tiež aj rozumieť zrakový pocit, ktorý závisí od vlastností a stavu zrakového orgánu pozorovateľa, od podmienok pozorovania a od jeho psychického stavu.

Odpovede