Čiernohronská železnica otvorí jubilejnú 30. sezónu

Čiernohronská železnica (ČHZ) a jej historické vlaky otvoria svoju jubilejnú 30. sezónu. Ako informoval riaditeľ ČHZ Aleš Bílek, prvý vlak do Vydrovskej doliny pre verejnosť vypravia dnes,  v sobotu 8 mája. Trasy budú podľa riaditeľa pridávať postupne podľa záujmu ľudí a vstupné pre aktuálnu situáciu ponechávajú na úrovni minulého roka.

„Počas najbližšieho mesiaca budeme jazdiť zelenou trasou do lesníckeho skanzenu len počas víkendov. Sezónu rozbiehame opatrne, podľa záujmu verejnosti budeme postupne pridávať ďalšie trasy. Veríme, že júl a august pôjdeme už plnou parou vpred,“ uviedol Bílek s tým, že vstupné ostáva ako v minulom roku, pričom v ponuke sú aj zvýhodnené vstupenky pre rodiny s deťmi a seniorov s vnúčatami.

Vo Vydrovskej doline pre návštevníkov pripravili dve piknikové miesta s prístupom k osviežujúcej vode lesného potoka a s malou detskou preliezačkou. Počas leta si návštevníci budú môcť užiť aj obľúbené Astrovlaky či iné mimoriadne jazdy. O všetkých plánovaných akciách Čiernohronská železnica informuje v predstihu na svojej webovej stránke www.chz.sk a na sociálnych sieťach.

Veľkému záujmu sa tešia aj cyklodreziny, ktoré po minuloročnej nútenej pauze dostali od štátu zelenú. Cyklodreziny prevádzkuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Horehronie a už v týchto dňoch sa dajú rezervovať na portáli www.cyklo.horehronie.sk.

Nezisková organizácia Čiernohronská železnica, n.o. prevádzkuje od mája 1992 obľúbenú turistickú atrakciu – úzkokoľajnú lesnú železnicu s rozchodom 760 mm, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou. Ročne prevezie 70-tisíc návštevníkov a je tak jednou z najnavštevovanejších atrakcií Banskobystrického kraja. Jej existencia je závislá od cestovného ruchu. Z finančných prostriedkov, ktoré získa z predaja vstupeniek, sú financované všetky nevyhnutné opravy a zabezpečený jej ďalší chod.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Odpovede