O Kostolec (Ducové) sa začali starať dobrovoľníci

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Mladí dobrovoľníci z občianskeho združenia Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane, ktoré získalo národnú kultúrnu pamiatku do dlhodobej správy odštartovalo tento víkend už druhý pracovný workshop. „Cieľom tejto víkendovej akcie bolo v prvom rade kosenie celého areálu, pracovali sme od skorého rána, až dokiaľ sme neminuli celú bandasku benzínu do krovinorezu.“ z úsmevom poznamenal dobrovoľník a študent archeológie Dominik. Dobrovoľníkom sa podarilo vykosiť vnútorný areál a ešte ich čaká okolie tkz. valu. „Za celú peknú sobotu sme na Kostolci napočítali sotva do pätnásť turistov – je to smutné, že tak pekné a vzácne miesto má takú malú návštevnosť. Azda je to aj spôsobené súčasným dezolátnym stavom.“ konštatoval Lukáš z občianskeho združenia. Občianske združenie plánuje začať s výmenou odhnitých palisád, ktoré sú v alarmujúcom stave. „Miesto má neskutočný potenciál a úžasnú históriu a ešte krajšiu atmosféru, preto plánujeme obnoviť informačný systém a rozšíriť povedomie tohto miesta aj pre piešťanských turistov.“ informovala Janka – tajomníčka združenia. „Projekt je podporený Nádáciou VÚB  a nemalou mierou prispieva aj Arcibiskupský úrad v Trnave.“ na záver dodal Vladimír.

 

 harp

 

 harp

 

 harp

foto: Balaj

Súvisiace články: 

Umiestnenie


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa antiK
Offline

Zaujímavý nápad. Mohla by sa tam realizovať nejaká skupinka "starých germánov", ktorá by turistom predviedla pohrebný rítus aj výrobu funerálnej keramiky a nasledovala by hostina v "krvavom šenku", kde by návštevníkov okradli Očkayovci a na záver by mohli z betónového bunkru páliť nemci, keď už je to tá germánska mohyla :D

Obrázok používateľa pitbul1
Offline

Aha...Nevedel som. Díky, aspoň čosi stručné. Vďaka už kedysi skultúrnenému prostrediu, by to nestálo veľa práce dať to možno do "turist-pucu" a pre kúpeľných hostí organizovať vystúpenia teraz tak populárnych skupín čo sa hrajú v kostímoch na starovek so suvenírmi a žranicou ;) :smt064:smt065

Obrázok používateľa antiK
Offline

Očkovskú mohylu je možné nájsť aj tu v databáze pamiatok: Očkov mohyla

Obrázok používateľa pitbul1
Offline

opustený a rozkradnutý...>)

 

 

Očkov.jpg Očkov.jpg
Obrázok používateľa pitbul1
Offline

Chválim.Kostolec si to zaslúži. Ale čo fantastický - voľakedy nádherný areál hrobky veľmoža v Očkove? Ani pes po nej neštekne a o turistovy ani nechyrovať...smutné.

 

(potiahnite si na priloženej mapke len kúsok naľavo... a uvidíte toto..)

 

 

Voľby prehliadania komentárov

.

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Informacie

Píšem o kultúrnom dedičstve cestovaní, stavebníctve, hradoch. Zaoberám sa obnovou a konzerváciou pamiatok, fotografiou a svojou rodinou. Vediem portál Obnova.sk a spoločnosť Obnova s.r.o.

Blog: Michal Hrčka (harp)

Kostolec hradisko (Ducové)

Informácie o harp

Obrázok používateľa harp

Meno
Michal

Priezvisko
Hrčka

Zamestnanie
konzervátor, editor

Zobraziť celý profil používateľa

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.