• mazoslav

    Member
    6. augusta 2010 at 14:52

    mate niekto skusenost s tekutym zlatom ? opravujem ram ktory je dreveny a profily a ornamenty su sadrove, stym ze natom je zjavne polyment (cerveny)ale zlato vyzera skor ako keby to bolo iba natrete a nie kladne platkove zlato , preto sa neviem rozhodnut ci to riesit iba tym tekutym alebo kupit normalne platkove a pohrat sa stym

    dakujem za odpoved

    Ahoj ak je tam poliment, dal by som krk nato ze je to platkove zlato. Ten naterový efekt mohlo sposobit natrenie nejakej vrstvy este na vrstvu zlata.
    Tekute zlato nepoznam, neni to nejaka suspenzia s mosadzou? Kazdopadne to asi nebude mat rovnaky odtien ako plat. zlato.

  • docent

    Member
    6. augusta 2010 at 22:56

    mazoslav má pravdu. Tekuté zlato Kokolo je na báze kovových pigmentov a zlato iba imituje, tak ako všetky podobné produkty (Lukas Goldfarbe, Blitz Bronzelack atď.)… a mazoslav má opäť pravdu. Aj pre purgátora vhodné iba na drobnú retuš.
    calibre, medzi nami dievčatami, zlátenie je dosť komplikovaná záležitosť, pri ktorej treba okrem pomerne drahého vybavenia aj také nepodstatné veci ako je zručnosť a skúsenosť. Tiež sa ale tvrdí, že “nouze naučila Dalibora housti”.

  • calibre

    Member
    7. augusta 2010 at 17:23

    zaujimave,
    pojdem sa poradit , lebo vyzerat to fakt ako stetcom natierane, no ale predsa spina , oxidacia,….
    my sme vskole zlatili (viac ako jedne rok , dokladny podklad,…)stym by nebol az taky problem , ale plne chapem ze si to vizaduje torsku ine skusenosti, :D
    poslem foto ak to dorieisim a co zistim ci to fakt bolo zlato abo nie,
    zaujimave na prvy pohlad sa to mne neda poznat, viete neake skusky spravnosti :D resp pravosti :D:D::DD:D??????

  • mazoslav

    Member
    9. augusta 2010 at 11:20

    Jediný prístupný sposob co ma napada je odobrat vzorku zlatej vrstvy a podrobit ju testu rozpustnosti kyselinou dusičnou. Najlepšie je na malu vzorku pod mikroskopom kvapnut HNO3, zlato sa nerozpusti, všetko ostatne by malo tvorit bublinky červeného NO, v pripade medi, mosadze a bronzu este sfarbí prikvapnutú kyselinu na zeleno. Vrstva pravdepodobne moze obsahovat film laku, ktorý zhoršuje prístup kyseliny na kov. V tomto prípade skúška vyžaduje viac času a trpezlivosti :)

  • calibre

    Member
    9. augusta 2010 at 15:56

    dakujem za info :D ak viem ako sa to skusa ale opakovanie matka mudrosti :D

  • aran

    Member
    18. augusta 2010 at 21:11

    môže to byť technika lešteného práškového kovu.práškové zlato sa rozmieša v želatínovej vode ,zmes sa nanáša vo viacerých vrstvách na vyleštený poliment.posledná vrstva sa leští achátom.posledný náter sa robí zaponovým lakom.chce to tiež zručnosť , toto je len stručný návod

  • calibre

    Member
    19. augusta 2010 at 8:07

    dakuejm znie to tiez narocne ako citot zlatenie :D no mam teraz dilemu ze co :D no vymslime este mam torsku casu

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť