aktivita diskusia Múzeá a Galérie Zichyho palác

Tagged: 

 • Zichyho palác

  Posted by uskalienka on 15. decembra 2009 at 20:13

  ART FROM CODE v Zichyho paláci

  BRATISLAVA 15. decembra – Galéria Z v Zichyho paláci predstaví 16. decembra dielo mladého autora ruského pôvodu Ašota Haasa. Výstava je prepojením dizajnu a výtvarného umenia, hľadaním hraníc medzi produktom a čistým umením, spojením rôznych moderných technológií s klasickým výtvarným prejavom. S tvorbou Ašota Haasa budú mať návštevníci možnosť zoznámiť sa do 31. januára 2010.

  V dielach Ašota Haasa sa stretávame s koncepciou kódovania, pričom kódy predstavujú čísla. Čísla, ktoré nadobúdajú v matematike funkciu základných jednotiek sprostredkujúcich nami hľadaný výsledok, majú v prípade jeho tvorby predstavovať odpovede na otázky. Tie sú prostredníctvom čísiel pretransformované do výtvarného jazyka s cieľom poskytovať nielen vizuálny, ale aj estetický zážitok v pravom slova zmysle. Dôležitú úlohu v tvorbe Ašota Haasa má i samotný divák. Ten je rozmanitým spôsobom zapájaný do vnímania a dotvárania diela, kedy sa mení z klasicky chápaného pasívneho pozorovateľa na aktívneho vnímateľa.

  Výstava je prezentáciou plastík vytvorených z rôznych materiálov ako je vysokoleštené sklo, nerez, akryláty a drevo. Medzi čerešničky patria svetelné nástenné objekty a laserová hudobná predelovacia stena – harfa, vytvorená zo šesťdesiatich laserov s prepojením s digitálnym médiom a s 300 hudobnými druhmi a farbami zvuku.

  Vernisáž výstavy sa koná 16. decembra o 18.00 v Galérii Z v Zichyho paláci na Ventúrskej 9. Samotná výstava potrvá do konca januára 2010.

  PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

  uskalienka odpovedal 14 years, 2 months ago 1 Člen · 1 Odpoveď
 • 1 Odpoveď
 • uskalienka

  Member
  2. februára 2010 at 9:19

  Antoine de Saint Exupéry

  Kultúrna asociácia Nová Akropolis pozýva na prednášku ANTOINE DE SAINT EXUPÉRY , ktorú organizuje v spolupráci s Centrom hudby Zichyho palác. Téma prednášky: Život a dielo slávneho letca a spisovateľa.

  Prednáška sa bude konať vo štvrtok 25. februára 2010 o 19:00 h.

  viac…

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť