aktivita diskusia Múzeá a Galérie Výstavy v Malackách

Tagged: 

 • Výstavy v Malackách

  Posted by uskalienka on 22. mája 2010 at 23:11

  Oblečenie a život šľachty cez dobové snímky
  Šľachtické a meštianske rodiny žijúce v minulých storočiach na Záhorí – ich módu a životný štýl objavuje výstava Múzeum Michala Tillnera v Malackách

  BRATISLAVA 16. mája (SITA) – Oblečenie šľachticov a mešťanov 19. storočia predstavuje Múzeum Michala Tillnera v Malackách. Inšpiráciou k príprave výstavy boli práve zbierky múzea, v ktorých sa nachádza niekoľko albumov fotografií významných malackých rodín. Výstava sa člení na dve časti. Portrétové fotografie šľachticov z Malaciek (Pálffyovci), Veľkých Levár (Koloničovci, Wenckheimovci) a ich príbuzných z iných miest pochádzajú z fotoalbumu zapožičaného z Obecného úradu vo Veľkých Levároch. Predstavujú módu vyššej vrstvy druhej polovice 19. storočia a zo začiatku 20. storočia. Druhou časťou sú fotografie malackých rodín – Terebessy – Hanušovcov a Prenosilovcov. Ich oblečenie je jednoduchšie, no snímky pekne ukazujú životný štýl lepších rodín. Spolu s fotografiami sú vystavené aj samotné albumy.

  Výstava je voľne prístupná v Múzeu Michala Tillnera v Malackách na Záhoráckej 1919 od utorka do piatka od 9:00 do 17:00 a cez víkend od 14:00 do 17:00. Počas júna ju presunú do krýpt pod františkánskym kostolom, kde ju bude možné vidieť približne rok.

  uskalienka odpovedal 13 years, 11 months ago 1 Člen · 0 odpovede/odpovedí
 • 0 odpovede/odpovedí

Sorry, there were no replies found.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť