• Posted by admin_obnova on 6. novembra 2003 at 18:39

  Poradí mi niekto?
  Doma mám konferenčný stolík / je to socha dievčaťa / ,vyrobený z nejakého polykarbonátového materiálu,Má priečne zlomenú nohu, ktorá drží sklo.
  Chcel by som jej tú nohu zlepiť a do vnútra nohy /je dutá /naliať nejaký materiál, aby bol veľmi húževnatý a odolný proti tlaku, a ktorý by tam poriadne stvrdol. Rátam, že keď vylejem nohu, tak toho materiálu budem potrebovať asi 0,75 l. Aký materiál by som mal použiť a poprípade, kde ho dostať atď. Za skorú odpoveď veľmi ďakujem
  môj telefón: 0905180829

  Anonymous odpovedal 20 years, 6 months ago 2 Členovia · 5 odpovede/odpovedí
 • 5 odpovede/odpovedí
 • harp

  Member
  7. novembra 2003 at 1:31

  Prosim fotografiu celkoveho pohladu aj dutiny. A blizsie popiste material. Fotografiu posielajte na http://www.obnova.sk/modules.php?op=modload&name=fotoalbum&file=index&do=upload

  Urcite to mozeme rozdiskutovat.

 • Anonymous

  Member
  9. novembra 2003 at 4:07

  Fotky som zaslal na uvedenú adresu do adresára Nezaraditeľné fotografie pod názvom
  Stolík a Stolík1, kde vidno celkový podstavec z odlomenou nohou a detaily zlomených častí . Ku zlomu sa dá dostať cez dutinu sochy zo spodnej časti podstavca. Materiál , z ktorého je podstavec vyrobený / pôvod Mexiko/ je veľmi špeciálny. Asi je to /podľa dovozcu/ nejaká zliatina kremíkového piesku, živice a sklolaminátu, kde pri výrobe pôsobia veľké odstredivé sily / asi pri 3600 otáčok / ,na správne rozloženie a vytvrdnutie tejto zmesy vo forme / bez vzduchových bublín/, čo napomáha k jej pevnosti a húževnatosti. Môj návrh na postup na opravu je takýto: poprosil by som poradiť:
  1. zlepiť spolu /čím?/
  2.vyliať dutinu nohy /akou hmotou?/
  3.nehať zaschnúť a vytvrdnúť

  Môže to byť tak?

  ďakujem za návrh Marián

 • harp

  Member
  11. novembra 2003 at 1:52

  K fotografiam som pridal odkaz na tieto diskusie.

  1. zlepiť spolu /čím?/

  Tazko povedat podla man na takej malej ploche to len maloco udrzi. Navrhujem zlepit zalievacim materialom.

  2.vyliať dutinu nohy /akou hmotou?/

  Navrhujem do nohy zaliat dve ocelove tyce omotane nahusto drotom. Navrtajte dierku asi 10 cm nad zlom a dierkou zalievajte epoxidom. Je dostatocne vlacny a pevny. Cas od casu prestante liat a preklepte povrch nech epoxid zaleje vsetky pory. Nezabudnite si pred tymto vsetkym dobre utesnit zlom.

  3.nehať zaschnúť a vytvrdnúť

  planujete retusovat aj spoj?

  s pozdravom
  Michal Hrcka
  0907-344-743

 • harp

  Member
  11. novembra 2003 at 1:59

  Adresy fotografii:

  Celkovy pohlad:
  http://obnova.sk/modules.php?op=modload&name=fotoalbum&file=index&do=showpic&pid=2328&orderby=dateD

  Detail:
  http://obnova.sk/modules.php?op=modload&name=fotoalbum&file=index&do=showpic&pid=2329&orderby=dateD

  este ktomu mojmu postupu zdalo sa mi podla fotografii ze noha nesie postavu. Potom som zbadal ze to tak nie je staci to zlepit epoxydom a nezabudnite pred tym vypchat spodok nohy novinami. Ked budete zalievat postupom ako hore mozete do toho dat par drotov aby to bolo pevnejsie napriec zlomom. Tie noviny na to aby ste neminuli tolko epoxydu. Staci 3 cm nad a pod zlom.

  Pomohol som?

 • Anonymous

  Member
  11. novembra 2003 at 18:06

  Ďakujem za radu, budem postupovať podľa nej, len ešte by som potreboval vedieť, aký druh epoxidového lepu a aké riedenie by bolo najlepšie, lebo v obchodoch je ich mnoho druhov, aby dutinu a póry poriadne zalialo. Predavač mi vysvetlil, že keď pridám do lepidla tvrdidlo, tak lepidlo rýchlo ztuhne /po vymiešaní sa vytvorí hustá hmota/, a že ho potom budem veľmi ťažko aplikovať do dutiny nohy.
  Spoj, rátam, že keď sa zlepí dokopy, nebude treba retušovať, lebo nie sú odštiepené žiadne kúsky, a že sa mi ho podarí zlepiť bez nejakých viditeľných zmien.
  Keď to urobím, tak sa ozvem ako mi to dopadlo.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť