• Posted by bean on 1. mája 2017 at 10:39

  Ahojte,

  chcem sa spytat na skusenosti s pokladkou starej skridle. Opravujem stary kamenny dom, podla moznosti ekologicky, prirodne. Akurat sa robi novy krov a neviem vyriesit dilemu, ci nanho pozhanat (dozhanat) staru skridlu z buracky, mozno aj za cenu neekologickej poistnej hydroizolacie alebo neriesit a rovno obstarat novu. Je mi jasne, ze stara uz nebude sediet sta rit na serbli, ale zase pri kvalite dnesnej vyroby (hliny) mam pochybnosti aj o tej novej, a tie prachy co za to chcu… dali by sa rozumne vyuzit aj inde, mame este na starej usadlosti dost co (k)riesit. Zial nepoznam nikoho, kto skusal znovu pouzit staru a vedel by mi o tom poreferovat, snad nejaky ostrielany obnovak :)

  Ak sa to tu uz niekde riesilo, prepacte, moje oko nepostrehlo.

  Dakujem za fundovane postrehy!

   

  bean odpovedal 6 years, 9 months ago 3 Členovia · 3 odpovede/odpovedí
 • 3 odpovede/odpovedí
 • rado-z-mt

  Member
  2. mája 2017 at 22:17

  Zdravím. 

  Skúsenosti s pkládkou starej pálenej škridle má Michal na Sklabinskom hrade.

  Jeho tel.číslo sem písať nebudem, ale kontakt nájdete na FB profile “Sklabinský hrad” .

  Zastrešoval pomerne veľký objekt, strešná krytina je mix viacerých druhov a farieb recyklovanej škridle. Skúste, možno poradí, alebo odradísmiley

  Rado

 • rinoro

  Member
  14. mája 2017 at 12:09

  Moje skusenosti so starou škridlou su takéto . V r. 2012 som opravoval staručku šmitňu / kovačsku vyhňu / Stechu som opatrne zhodil  , narovnal krov , celu stavbu ,  škridlu baby očistili drotenou kefou a wapkou , poškodene kusy vymenil ,  prelatoval a nahodil naspät  . Srecha  po obnove nema chybu rukopis dvora pri drevenici ostal nezmeneny.  Foto je na Obnove , miznuca trad. architektura 2.str.

 • bean

  Member
  24. mája 2017 at 9:15

  Dakujem pekne, zohnal som hydroizol a idem sa trapit…

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť