aktivita " diskusia " Architektúra a stavitelstvo " Škvárová podlaha v starom dome

 • Škvárová podlaha v starom dome

  Posted by Kamilnb on 28. februára 2023 o 21:55

  Dobrý deň, riešime rekonštrukciu starej chalupy z nepálenej tehly (30te roky), ktorá má v obývačke drevenú podlahu. Pod ňou je škvára (podlaha bola robená v 68. roku) na pôvodnej hlinenej podlahe. Drevené dosky vyzerajú viac-menej zachovale a nevŕzgaju. ALE v miestnosti je zvýšená prašnosť – hnedý prach (jedná sa zrejme o škváru ktorá sa práši spomedzi dosiek podlahy).

  Aké riešenie by ste mi poradili? (Peňazí nie je nazvyš) Pôvodne som chcel dať na podlahu plávajúcu dlážku, len som čítal že spodné drevo môže začať hniť. Betónovať veľmi nechcem (čítal som o možnom probléme s vlhkosťou).

  Za rady vopred ďakujem

  janka222 odpovedal pred 2 mesiacov, 1 týždeň 3 Členovia · 2 odpovede/odpovedí
 • 2 odpovede/odpovedí
 • harp

  člen
  1. marca 2023 o 7:36

  Tu je kazda rada draha. Mozete sa pokusit vytsenit skary. Pre zaciatok poslite foto podlahy. Aj detaily.

 • janka222

  člen
  28. júla 2023 o 10:14

  Riešime aj my prave toto. Dali sme prec pôvodnú podlahu, pod ňou bola skvara a hranoly, všetko bolo ok, potrebovali by sme poradiť, chceli by sme dat penové sklo, hranoly a na to dlazkovicu. Vyčítali sme rôzne postupy. Máte niečo overené?pripadne odporúčanie na kvalitnú dlazkovicu, pripadne osobu ktorá ku vie pokladať. Pol domu je podpivnicena, tam je skvara tak 20cm, druha časť ma zrejme základy obvodové múry, tam je to na min 35cm.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť