aktivita diskusia Architektúra a stavitelstvo Schenbach-informácie o husliarovi

 • jusuf

  Member
  26. januára 2007 at 10:49

  Neviem, či som na dobrej stope, ale Schönbach je starší – nemecký názov mesta Luby u Chebu, kde bolo viacero husliarských dielní. Myslím, že tam doteraz nejaké nástroje vyrábajú. Okrem “Schonbach” nevidno iný nápis ? Napr. rok…

 • jojo

  Member
  26. januára 2007 at 12:30

  V husliach nie je ziadny stitok. Meno vyrobcu mi telefonoval kamarat, ktory ich opravuje. Chcel by som teda vediet co najviac informacii.

 • jusuf

  Member
  26. januára 2007 at 15:49

  Ako kamarát došiel k “Schenbach” ? Nemohol by to predsa len byť Schönbach (číta sa s “e”) ? Niekedy sa udával výrobca v takomto tvare, napr: Ján Bašta Schönbach . Aj keď to vyzerá ako meno, ide o určenie sídla firmy.
  Napríklad o tomto Baštovi – autorovi mojich huslí – som našiel info na . Bohužiaľ píšu, že “Jeho nástroje jsou spíše podprůměrné.” =(

  Tu je zoznam, ktoré heslá obsahujú “houslař” . Možno som ale celkom vedľa a nejde o túto oblasť…

 • jojo

  Member
  26. januára 2007 at 16:50

  Dakujem.
  Pri oprave konzultoval s iným pánom a dosli k nazoru, ze to bude dany vyrobca. Meno zrejme bude Schönbach, mne to hovoril do telefonu, preto som udal meno asi nespravne. Moj zaujem spociva v tom, ze oprava je dost draha (3500.-Sk) a zistujem, ci potom budu mat nejaku hodnotu. Samozrejme dolezity bude hlas.
  …podprúměrne… cital som na jednej stranke: predam 3/4 violoncello – Schönbach – 80000,-Sk ???

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť