• Anonymous

    Member
    2. októbra 2004 at 18:50

    mali majetok aj v Prilepoch a Nemcinanoch ale tusim tieto dediny prehrali v kartach

  • Anonymous

    Member
    2. októbra 2004 at 18:53

    Ja viem, ze amli nieco aj v madarsku. V Tolcsve a Erdobenye. Zdedili to po rode Szirmay.

  • Anonymous

    Member
    2. októbra 2004 at 18:58

    nejaky Juraj bol v 15 storoci kalocsskym arcibiskupom

  • Anonymous

    Member
    4. októbra 2004 at 21:28

    Kostolaniovci (vydel som viacere listiny a vo vacsine si rod pisal svoje priezvisko ako
    Kostolany (Kostolanyi), tak na co zbytocne pomadarcovat…) byvali aj v Oslanoch. Tam sa v roku 1848 spomina jeden Kostolani ako hlavny sluzny. Inak taktiez zil rod po celej Tekovskej zupe. Vela informacii je aj na internete. Staci ak si zadate na http://www.google.hu ich priezvisko a urcite sa Vam objavi mnozstvo informacii…

  • Anonymous

    Member
    6. októbra 2004 at 1:38

    Vdaka za informacie, ale ja zostanem pri tej “pomadarcenej” verzii. Cital som obrovske mnozstvo dokumentov o tomto rode. Najstarsie z nich boli este z 14. storocia a zhruba od polovice 17 storocia sa zacala pouzivat verzia Kosztolanyi. Co sa tyka funkcie hlavneho oslianskeho sluzneho tuto funkciu zastavalo viacero clenov rodu. Posledny z nich, ktory mal tuto funkciu bol Koloman. Koloman je v Oslanoch aj pochovany. Na cintorine je jeho nahrobny kamen. Mimochodom zda sa mi, ze sluznovsky okres bol v Oslanoch zriadeny len niekedy v polovici 19 storocia.

  • Anonymous

    Member
    13. novembra 2004 at 7:25

    Nejde o ziadne pomadarcovanie ale o skutocnost, nefalsujme dejiny, takze Kosztolanyi!
    ja navrhujem este jeden (na 80%) zarucený premen. na prelome 19. a 20. storocia vychádzala seria monografii pod nazvom Magyrország vármegyéi és városai (Župy a mesta Uhorska, s podtilom danej župy). na konci kazdeho zvazku boli uvedené významné i menej významné rody lokality. dalej v rovnakom období posobil v oblasti gealogie jeden zeman gemerský Mihályfalusi Forgon Mihály, robil sice vacsinou gemerské rody ale za pokus to stojí.my na slovensku sa pri bádaní jednoducho nezaobídeme bez Magyar országos levéltár-u (Madarský státny archív v budapesti), tam by ste sa mali pozriet, urcite nieco najdete.
    drzim palce pri pátraní

  • Anonymous

    Member
    14. novembra 2004 at 2:29

    Naozaj sa musime zmieriť s tým, že väčšina zdrojov je v maďarčine a latinčine. Magyrország vármegyéi és városai poznám, je tam veľa informacií hlavne vo zväzku Bars megye. Ku Mihályfalusi Forgon Mihály som sa zatial nedopracoval. Našiel som stránku http://www.kosztolanyi.szm.com na ktorej sú tiež nejaké informácie.

  • Anonymous

    Member
    15. novembra 2004 at 22:20

    Mozno zaujme aj inych na su online dve biblie genealoga venujuceho sa uhorskym slachtickym rodom – Nagy Ivan Magyarország családai (1857-1868) a Kempelen: Magyar nemes családok

  • Anonymous

    Member
    16. novembra 2004 at 2:19

    Spoločnosť Arcanum urobila skvelú vec, a to že sprístupnila na cd a dvd staré veci ako Kempelen, Nagy, Pallas Nagy Lexikona, Libri regni a podobne. Človek už nemá problémy so zháňaním kníh. Na našu smolu sa tieto diela nedajú použiť pri výskume. Sú totiž dosť nepresné a množstvo základných vecí v nich chýba. (tým sa nechcem dotknúť výkonom autorov, ktorí vo svojej dobe urobili maximum v genealogickom výskume) V poslednej dobe sa o niečo podobné pokúsil napríklad Szluha Márton. Mám jeho Nyitra vármegye nemes családjai a je tam naozaj veľké množstvo informácií. No mnohé z nich, ktoré som mal možnosť si preveriť v archívoch a na originálnych dokumentoch vyzerajú trochu inak. Napríklad osoba, ktorej majetok bol podľa originálnej stredovekej listiny rozdelený medzi príbuzných, z dôvodu absencie priamych dedičov má v tejto knihe 3 generácie potomkov. No čo, veď nikto niesme dokonalý. Ja sa obávam, že bežný smrtelníci, ako napríklad ja sa musíme stále spoliehať na niekedy veľmi náročné štúdium originálnych archívnych dokumentov, aby sme sa dopátrali ku realite.

  • Anonymous

    Member
    9. januára 2005 at 1:58

    Vo fonde Slovenského národného archívu je vyše 16 bm písomností z pozostalosti rodu Kosztolányiovcov. Vlastnili Zemianske(Nemes) Kostoľany, Horný a Dolný Kamenec (dnes Kamenec pod Vtáčnikom). Sú k dispozícii na študovanie v študovni SNA. V porovnaní s inými významnejšími rodmi je to veľa. Dôvodom je asi skutočnosť, že až do polovice 19.st. vlastnili manufaktúru na výrobu papiera.

    Niekoľko potomkov žije v Nemecku. Jeden potomok – Zoltán – žije v Austrálii. Snaží sa vygenerovať rodokmeň. Žiaľ, Web stránka je v maďarčine.

    Asistoval mu pán Jozef Žiak zo Zemianskych Kostolian.
    Prečo sa o nich zaujímate ?

    S úctou,
    Ľubomír Sestrienka

  • Anonymous

    Member
    5. januára 2006 at 8:02

    Alex : pozri si

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť