aktivita diskusia Pamiatky Peťovský mlyn

 • harp

  Member
  28. decembra 2006 at 15:26

  Krasne pochybujem vsak ze je to zapisana kulturna pamiatka. Skusim to zistit.

 • porsena

  Member
  13. novembra 2007 at 9:01

  určite, to nie je zapísaný objekt. Aj keď teraz, keď je zoznam pamiatok priestupný online http://www.pamiatky.sk/pamiatky/fondy/nehnutelne-pamiatky to zistiť asi pre nikoho nie je problém. Iniciatíva tu však bola, ale nič z toho, pokiaľ viem, v LC u pamaitkárov je aj nejaká skromná dokumentácia.

 • rado-z-mt

  Member
  19. januára 2008 at 21:27

  Pozerám, že tento mlyn je porádny kolos !!! To nieje mlyn, ale MLYNCAJZ !! Inak vyzera perfektne. Podobná stavba, ale čisto tehlová je aj vo Vrútkach. Je to trojpodlažný objekt pekne vklinený v zástavbe rodinných domov. Dokonca má s dvoma z nich spoločný dvor a dodnes sú na tom dvore dve kamenné mlynské kolesá ! Ešte je aj zachovaný vodný náhon turbín, ale je už troška v zlom stave. Pred pár rokmi tu asi 6 rokov bola krčma a v suteréne som dokonca mal možnosť vidieť aj potrubie a samotnú turbínu. Mlyn fungoval niekedy do začiatku 80.tych rokov, kedy vyhorel. Vrchné dve podlažia sú stále vyhorené, len strecha bola trocha porobená, keď tam bola krčma, aby nezatekalo. Dnes je to znova opustené. Ale ako mi majiteľ povedal pred sviatkami, uvažuje o znovuotvorení rockového pubu.
  Krásny objekt mlynu bol aj na Turci v Jazernici, okr. Martin. Boli aj záujemcovia o kúpu, ale vlastník – stará pani dôchodkyňa nechcela predať. Až raz sa stala “nešťastná náhoda” a mlyn vyhorel. Ešte dnes chodím okolo a vidno pekne ohorené krokvy a trámy….

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť