aktivita diskusia Múzeá a Galérie Múzeum striech

Tagged: 

 • Múzeum striech

  Posted by palo on 22. apríla 2010 at 13:10

  História na Slovensku je krásna a bohatá i na stavebné a strešné materiály. Širokú zbierku strešných materiálov, ktoré sa v minulosti používali na našich stavbách a to na celom území Slovenska evidujeme na centrále spoločnosti JJJ STAV-BUILD s.r.o. v Záhorskej Bystrici, kde bolo zriadené prvé Múzeum striech. Sme objekt muzeálneho charakteru, zaradený pod Slovenským národným múzeom.

  Všetky exponáty sú starostlivo zbierané a triedené do troch základných skupín: krytiny, klampiarske a dekoračné prvky, pracovné náradia. Nájdete tu milé pozostatky predchádzajúcich období, za povšimnutie stoja napríklad hrebenáče s komunistickou hviezdou.

  Budeme radi, ak využijete pekné a príjemné chvíle na Záhorí a prídete si pozrieť históriu striech na Slovensku. Otvorené je denne od 7,00 do 17,00 hodiny a je voľne sprístupnené, bez akýchkoľvek poplatkov. Radi uvítame i študentov stavebných škôl. Nech sa páči, prídite sa pozrieť.

  Poďakovanie patrí všetkým pokrývačom a remeselníkom, ktorí našu zbierku obohacujú prekrásnymi starými krytinami, doplnkami, vežičkami…

  Viac čítajte tu.

  palo odpovedal 14 years ago 1 Člen · 0 odpovede/odpovedí
 • 0 odpovede/odpovedí

Sorry, there were no replies found.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť