aktivita diskusia Múzeá a Galérie Modernizacia muzeii a gelerii

Tagged: 

 • Modernizacia muzeii a gelerii

  Posted by harp on 10. júla 2012 at 17:43

  IBM premení Louvre v prvé inteligentné múzeum v Európe
  Múzeum poverilo modernizáciou softvéru Maximo spoločnosť SQLite, obchodného partnera IBM, s cieľom vytvoriť jednotnú informačnú databázu a spoločný archív pre zamestnancov múzea.
  BRATISLAVA 10. júla – Spoločnosť IBM dodá parížskemu múzeu Louvre riešenie pre zachovanie a ochranu jeho zariadení a umeleckých diel. Priestory múzea sa rozkladajú na viac ako 60.000m2, čo z neho robí jedno z najväčších múzeí na svete. Toto najnavštevovanejšie európske múzeum, ktoré v roku 2011 privítalo rekordných 8,8 miliónov návštevníkov, si kladie za cieľ zabezpečiť každodennú prístupnosť väčšiny svojich galérií.

  Louvre, ktorý bol založený v 18. storočí, je dnes domovom tisícok predmetov a artefaktov z obdobia od praveku do roku 1848, vrátane najslávnejšieho obrazu sveta – Mony Lisy. Zachovanie a ochrana zariadení a svetoznámych diel si každoročne vyžiada viac ako 65 tisíc opráv, ktoré zabezpečujú zamestnanci múzea. Vďaka zavedeniu softvérového riešenia Maximo Asset Management spoločnosti IBM sa personálu múzea podarilo zefektívniť proces údržby a zlepšiť služby zákazníkom, ako aj finančnú stránku, prevádzku a správu múzea.

  Múzeum poverilo modernizáciou softvéru Maximo spoločnosť SQLite, obchodného partnera IBM, s cieľom vytvoriť jednotnú informačnú databázu a spoločný archív pre zamestnancov múzea. Integrovaná databáza softvérového riešenia pomáha personálu zobrazovať procesy zahŕňajúce okrem iného plánovanie a realizáciu výmien, čistenie či údržbu miestností a systémov, ako je klimatizácia, vykurovanie, výťahy, osvetlenie a zámky na viac ako 2 500

  O iniciatíve inteligentnejších budov IBM
  Spoločnosť IBM poskytuje technológie pre správu budov – od múzeí po kancelárske budovy, sklady, továrne, elektrárne, laboratóriá, univerzitné areály, byty, letoviská a ďalšie. Dodávané riešenia umožňujú šetriť náklady, lepšie spravovať systémy a znižovať emisie uhlíka. Softvér, hardvér a služby spoločnosti IBM pomáhajú vytvárať, spravovať a udržiavať najinteligentnejšie a najlepšie prepojené infraštruktúry na svete zahŕňajúce inteligentnejšie budovy, mestá, verejné služby, kancelárie, prepravné systémy a prevádzku vo všetkých odvetviach.

  V rámci svojej iniciatívy “inteligentnejších budov”, spustenej vo februári 2010, ponúka spoločnosť IBM portfólio riešení pre inteligentnejšie budovy, ktoré je možné integrovať so softvérom pre automatizáciu budov rôznych dodávateľov z celého odvetvia. Riešenie pre monitorovanie a analýzu v reálnom čase, správu priestorov a zariadení a pokročilé dynamické riadiace panely spoločnosti IBM pomáhajú majiteľom a správcom znižovať prevádzkové náklady aj spotrebu energií a zároveň zlepšujú hospodárenie a spoľahlivosť.

  harp odpovedal 11 years, 10 months ago 1 Člen · 0 odpovede/odpovedí
 • 0 odpovede/odpovedí

Sorry, there were no replies found.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť