aktivita diskusia Archeológia kde hladat najnovsie info?

 • lucia

  Member
  31. októbra 2006 at 10:30

  Každopádne by som odporúčala časopis Slovenská archeológia, ktorý vydáva Archeologický ústav SAV v Nitre dvakrát ročne. Netrúfam si ho zhodnotiť, nemala som tú možnosť sledovať ho. Dá sa aj odoberať, ale napríklad aj požičať v knižnici. Viac info alebo objednávky na:
  Archeologický ústav SAV,
  Akademická 2,
  949 21 Nitra
  Slovensko
  Tel.: (+421/087) 357 38,
  Fax: (+421/087) 356 18
  E-Mail: Fusek@savnr.savba.sk
  aruhanz@savnr.savba.sk
  Archeologický ústav v Nitre má aj na svojej webovej stránke zverejnenú činnosť za rok 2005:

  Milým prekvapením pre mňa bol nový šat časopisu Historická revue, ktorý zmenil papier, vizáž, grafiku a špecifikáciu. Každé číslo sa zameriava na špecifickú oblasť, krajinu a detailne ju rozoberá z viacerých pohľadov, perspektív. Obsah sa delí na niekoľko podtém, napr.: Osobnosti, Archeológia, História… Mne sa zmena pozdáva, predtým posôbil príliš “suchopárne”, novým “look-om” podľa mňa pritiahne širšie publikum. Navyše fotiografie sú oveľa kvalitnejšie a pútavejšie. Zmena bola aj ovplyvnená zmenou vlastníka časopisu, ktorým sa stalo občianske združenie SAHI – Slovenský archeologický a historický inštitút. Časopis je bežne dostupný v stánkoch a kníhkupectvách.
  Viac info aj na:
  http://www.historickarevue.com

  Zo zahraničných periodík odporúčam každopádne National Geographic /vychádza aj v českej mutácii/, ktorý má aj webovú stránku, na ktorej je množstvo informácií: http://www.nationalgeographic.com/

  Taktiež ma zaujala stránka: , ktorá zachytáva archeologické výskumy v Čechách.

  Myslím, že v súčasnosti je veľkou výzvou pre všetky archeologické inštitúcie a im príbuzné organizácie zriadenie akéhosi informačného portálu pre širokú laickú, ale aj odbornú verejnosť, najlepšie vo viacerých jazykových mutáciách.
  Taktiež by sme ako verejnosť privítali funkčné už existujúce webové stránky.

 • Anonymous

  Member
  31. októbra 2006 at 16:08

  Lucka, Lucka – opatrne s radami, číta to tu kde-kto, aj my detektoristi. Čo keď nás napadne zaskočiť si na niektorú tú lokalitku a riadne ju vybrať! :D

 • laky-spiders

  Member
  2. decembra 2006 at 10:23

  pocuj anonnymny ked si detektorista a mas povahu ykradat lokaliti preco hcoids na toto forum ?? aby si tu zneprijemnoval diskusiu ?

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť