aktivita diskusia Architektúra a stavitelstvo Je webdesign umenie?

  • harp

    Member
    17. apríla 2005 at 0:17

    Je to uzitkove umenie o tom niet pochybnosti.

    harp

  • Anonymous

    Member
    3. októbra 2005 at 2:21

    Absolune ano!

  • Anonymous

    Member
    3. októbra 2005 at 14:36

    …a malo by byť jedným z najkvalitnejších, najnápaditejších a inšpirujúcich, lebo je mnohým na očiach !

  • harp

    Member
    3. októbra 2005 at 16:03

    … obcas sa neda. Ale posielam vam do mailu look novej obnovy. Prosim o komentar.

  • Anonymous

    Member
    25. októbra 2005 at 20:31

    dizajn ako taky je umenie preto si myslim ze aj webdesign je umenie
    Btw. poculi ste ake ma ministerstvo plany s narodnym dizajnovym centrom?

  • Anonymous

    Member
    25. októbra 2005 at 20:35

    slovenske centrum dizajnu
    http://www.sdc.sk

    ministerstvo planuje zrusenie centra k 31.12.2005

  • lucia

    Member
    27. júla 2006 at 21:45

    Pre mna urcite ano. Webdesigner musi zvazovat velmi vela faktorov a je castokrat obmedzeny technickymi parametrami alebo prehnanymi priam nerealnymi poziadavkami klienta. Vysledny efekt-cista, vzdusna, funkcna, aktualna stranka, bez zbytocnych tazkych fotiek a informacii je este stale vzacnostou na slovenskych domenach.

    Pripajam par liniek podla mna zaujimaveho webdesignerskeho umenia:

    http://www.2advanced.com

  • harp

    Member
    27. júla 2006 at 22:02
  • lucia

    Member
    30. júla 2006 at 22:58

    harp, vdaka za tipy :smt023 vynikajuce stranky! radost pozerat! :)

  • Anonymous

    Member
    31. júla 2006 at 12:53

    dizajn ako taky je umenie preto si myslim ze aj webdesign je umenie
    Btw. poculi ste ake ma ministerstvo plany s narodnym dizajnovym centrom?

    Pozeram si vela internetovych dokumentov ale vela z nich sa neda citat lebo pismena su male a nedaju sa zvacsit pritom stranka vyzera velmi cool. To je len jedna vycitka mnohokrat kreativnym ale tazko pouzitelnym dielam.
    Alebo ten co to navrhol nevie nic o pouzitelnosti – co je vec vzdelania v dizajne alebo nevie ako to urobit, cize nama technocke vzdelanie.
    Su vedomosti HTML, XHTML, XML, PHP, Java Apletov, JavaScript, SQL a ich pouzivanie umenie alebo inzinierska disciplina ?
    Web dizajn sucasnosti a buducnosti si bude vyzadovat vedomosti, aspon na encyklopedickej alebo pouzivatelskej urovni o dolovani dat, zistovani profilu pouzivatela a adaptovanie sa nanho.
    Kto chce robit dobre to je predovsetkym uzitocne internertove sidla ktore prinesu pouzivatelom to co pozaduju, vo vacsine pripadov je to nejaka uzitkova hodnota a nie len esteticky zazitok a hranie sa musi byt predovsetkym znalec obsahu ktory prezentuje, potom weboby inzinier a nakoniec (last but not least) web dizajner. Je to teda interdisciplinarna zalezitost vyzadujuca si sirsi pohlad ako umenie alebo kolektivnu pracu.
    ms

  • lucia

    Member
    24. augusta 2006 at 12:35

    Svet je rýchly a uponáhľaný, preto sa v poslednom období vo webdesign-e čoraz viac prechádza k vizuálne nápadným atraktívnym námetom /v súčasnosti je trend kolorovaných stránok s použitím maxim. 2 farieb/ na úkor textu. Text je len akýsi doplnok. V podstate aj tie najvychytanejšie reklamné agentúry majú na svojich webových stránkach len veľmi stručné informácie a jednoduché texty, ľuďom sa skrátka nechce čítať a v tomto prípade “cool” stránka hovorí o prednostiach a modernosti firmy, agentúry.
    Programovacie a databázové programy používané na webe vyžadajú znalosti, myslím na úrovni dlhodobejšieho štúdia, alebo veľmi intezívneho. V tomto momente nedokážem zhodnotiť ich kvalitu na Slovensku, ale čatokrát je bežný prípad, že žiak dávno predbehol učiteľa, alebo žiak chce alebo potrebuje titul…
    Stánky, ktoré prinášajú správy a informácie by mali byť samozrejme dostupné, čitateľné a webdesignér by mal myslieť na viacero možných internetových prehliadačov. Webdesignér okrem technických parametrov musí mať na mysli aj úplne praktické hľadisko: taktiež je potrebné brať do úvahy náš spôsob čítania – zľava doprava, preto sú menu vždy naľavo kvôli jednoduchej a pohotovej navigácii. Šírka textu by mala byť ako novinový článok kvôli pohybu oka a hlavy. Je lepšie dlhý text priniesť napr. na titulke v hlavičke a dať čitateľovi možnosť si vybrať, či ho chce prečítať. Horizontálne scrollovanie je neprípustné a vertikálne by sa malo použiť len v prípade nutnosti.
    Samozrejme, že webdesign vyžaduje interdisciplinaritu, po ktorej volajú všetky súčasné vedecké a umelecké odbory.

  • Anonymous

    Member
    23. septembra 2008 at 17:00

    :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :D :D :D :D :?: :?: :twisted: :twisted: 8)

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť