aktivita " diskusia " Starožitnosti a zbierky " Fľaša na medovinu

Označené: 

  • Fľaša na medovinu

    Posted by gerald on 17. mája 2014 o 18:55

    Natrafil som na peknú fľašu na medovinu. Má ručne maľované ornamenty pripomínajúce postavu v kabáte (asi nejaký druh kroja?). Sú k nej dva rohy na pitie, z čoho jeden je oblepený lepiacou páskou lebo je prasknutý. na zachovalejšom rohu je kovovy podstavec. Podla povrchu usudzujem ze je kompletný ale zle zahnutý. Vrchnák sa nezachoval, ale chcel by som tam taký aký by mal byť.Vedel by niekto určiť krajinu, vek a vyrobcu? Podľa značky výrobcu som moc nezistil. Výška fľaše 30 cm.

    gerald odpovedal pred 6 rokov, 4 mesiacov 2 Členovia · 5 odpovede/odpovedí
  • 5 odpovede/odpovedí
  • gerald

    člen
    17. mája 2014 o 18:57

    Prepáčte, ale v pc som mal fotky pekne zvislo.

  • dorotka

    člen
    17. mája 2014 o 23:53

    Myslím si, že je to ruský porcelán. Nekompletná , resp. zle tlačená značka mi pripomína značku LFZ v azbuke, aspon jej stredné písmeno F. Čo je tzv. Lomonosov faktory porcelain /Petrohrad/.

    Táto porcelánka svetovej úrovne (založená Katarínou II.) vyrába aj v súčasnosti porcelán s bielo-čierno-zlatým dekórom, figurálny dekoratívny porcelán a figurálny úžitkový porcelán, mimo iného i nápojové sety, známe rybky.

    Kyjevský porcelán má obodobný charakter, najmä zo 70-tych rokov 20.stor., najmä farebnosť v bielej, čiernej, zlatej a červenej. Vyrábali tiež nápojové  figurálne zdobené “rohy”, ale značky boli tlačené červenou v inej modifikácii ako LFZ.

     

  • gerald

    člen
    18. mája 2014 o 1:06

    Ďakujem Dorotka, preštudujem si od tom.

  • gerald

    člen
    18. mája 2014 o 16:12

    Pozeral som znacky LFZ ale zatial mi na tuto konkretnu ziadna nesedela. Skusim hladat dalej..

  • gerald

    člen
    30. septembra 2016 o 0:55

    Viem,že je to “trochu” s odstupom času, ale zistil som výrobcu fľaše. Napadlo ma, že to sem uverejním. Pre zaujímavosť.
    Značka patrí Kislovodskému porcelánu. Podnik začal v 60. rokoch vyrábať ručne vyrobené kusy porcelánu s “veľkolepými maľbami.”
    Mesto sa nachádza v oblasti Kaukazu a tam je tradícia piť z rohov víno, takže je to pravdepodobne fľaša na víno. Už mi zostáva zistiť len vek.

Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz