aktivita " diskusia " Architektúra a stavitelstvo " Biela bobrovka – kolko este vydrzi?

 • Biela bobrovka – kolko este vydrzi?

  Posted by pavka on 20. septembra 2021 o 21:18

  Pred vyše rokom sme kúpili starý dom pri Poltári. Pomaly sa púšťame do rekonštrukcie a rada by som sa poradila ohľadom strechy. Je na nej pôvodná, cca 90-ročná bledá bobrovka. Veľmi sa nám pozdáva nápad krov zrekonštruovať a bobrovku dať späť, len by som rada počula fundovanejší odhad, či sa to ešte oplatí a koľko by to asi mohlo ešte vydržať. Resp. ako na to. Nechce sa zatial do toho nijakému strechárovi. Videli sme ale pekne zrekonštruovanú strechu v Slanej Lehote, tak to pravdepodobne nejako funguje, ale čo pre to treba spraviť… Ďakujem

  harp odpovedal pred 9 mesiacov, 2 týždňov 2 Členovia · 5 odpovede/odpovedí
 • 5 odpovede/odpovedí
 • harp

  člen
  21. septembra 2021 o 12:26

  Ahoj Pavlina,
  pekny objekt ste si zadovazili. Skus mi prosim poslat fotografiu bobrovky v dolnej casti strechy pri okape. Ako je vas objekt zorientovany voci svetovym stranam?

 • pavka

  člen
  5. októbra 2021 o 11:17

  Čauko, tam to na obrazku nie je náš dom, som to blbo napísala:) to je dom ktorý sme videli, že má pôvodnú bobrovku na zrekonstruovanom krove. Obrázok nášho tu, cez víkend odfotím pri odkvape… Orientacia gánku je na JV, je to taká dlhá štrúdľa dom-konica-garáž-kolmo na to pajta-a potom štrúdľa pokračuje ďalšími dvoma budovami…

 • harp

  člen
  18. októbra 2021 o 8:31

  Pockame na foto.

 • pavka

  člen
  20. októbra 2021 o 16:17

  Tak tutok konecne foto

 • harp

  člen
  27. októbra 2021 o 7:46

  Pavka,

  mas tam pekny mix skridiel z juhu Stiavnickych vrchov. Dva druhy bobrovky a dvojdrazkovu skridlu. Na okraji je ako som si myslel znacne poskodena mrazom. Tato biela na to trpi. Najma v miestach kde nevie cez zimu preschnut – okap.

  Su dne moznosti celkova vymena, alebo zabezpecenie zasoby skridle – zlozenie a pretriedenie existujucej a preukladanie so zamiesanim novych, alebo staronovych kusov. Pripadne vyuzit skridlu na jednu starnu a druhu polozit nanovo z novych kusov.

  Hodil by sa aj celkovy pohlad…

Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz