• lubo143

    Member
    21. marca 2008 at 23:07

    Ja osobne detektor nemam ale kamosi ano.Nepaci sa mi ked ich niekto hadze do jedneho vreca s tymi, ktori dobre ze nelezu archeologom rovno do vykopov.Ked niekto najde na poli mincu ktora dakomu pred dvesto rokmi vypadla z vrecka, a tym ze si ju zoberie ju zachrani pred kolesami alebo pluhom traktoru…aky je to zlocin?? a mozno este na mieste kde by archeolog nikdy ani lopatkou nezaril. Samozrejme vsetko je vecou pohladu.

  • Anonymous

    Member
    22. marca 2008 at 0:36

    lubo143

    hm diskutabilné…a velmi ….
    ono možno detektoristov napokon rozdeliť do viacerých skupín na takých či onakých
    no vo výsledku to má pre nich iba jeden efekt nájsť zobrať vystaviť doma na poličke poprípade vymeniť alebo predať… ano počujem námietky tak teda česť výnimkám ale tých je určite mizivé percento….

    dzigira sa tváriš akokeby si nikdy nedzigal ani nechlastal…iba ak?!….

    lubor431 čotak vynechať podobné múdrosti a napísať niečo k téme?! teda iba ak to dokážeš….

  • lubo143

    Member
    22. marca 2008 at 13:30

    Tato tema sa bude riesit este velmi dlho. Vzdy si totiz kazdy chrani to svoje.
    Jedna z hlavnych zasad detektoristov: Vidiet a nebyt videny. A preco??
    Pretoze im hrozi stotisicova pokuta alebo chladok kvoli tomu blbemu zakonu.
    Mal by byt namiereny proti priekupnikom a nie proti ludom ktori maju tak nadherneho konicka. Ved spravny detektorista nechce silou mocou nieco najst, ale pokusit stastie a vyjst si do prirody.RELAX!!! To uz tu nemaju ludia pravo na to co ich bavi??

  • Anonymous

    Member
    22. marca 2008 at 21:21

    Každého baví niečo iné, ale ľudia by mali robiť niečo pre spoločnosť a nielen furt pre seba. Detektorovanie vyzerá byť síce zaujímavá vec no povedzte mi aký osoh to má pre spoločnosť ???

    Myslíte že keď detektorista nájde nejaký nález tak ho odovzdá kompetentným úradom ?
    No neviem si predstaviť keď nájde napríklad mincu ako s ňou beží na nejaký úrad, že
    hele hele čo som našiel náhodou, prosím Vás kde to môžem odovzdať…

    Prepáčte, ale nemám dobrý pocit z amaterskych detektoristov.

  • lubo143

    Member
    22. marca 2008 at 23:44

    Ked detektorista odovzda nalez, automaticky sa usvedcuje. No ale neviem..na tom zakone by sa mohlo vselico zmenit-daky kompromis by sa zisiel-ale aky??
    Nad ty by sa trebalo dlhsie pozamyslat.

  • demo

    Member
    23. marca 2008 at 14:05

    Ked detektorista odovzda nalez, automaticky sa usvedcuje. No ale neviem..na tom zakone by sa mohlo vselico zmenit-daky kompromis by sa zisiel-ale aky??
    Nad ty by sa trebalo dlhsie pozamyslat.

    vieš zákony hovoria presne čo sa smie a nesmie…a ich neznalosť neospravedlňuje a preto sa v zákonoch hladajú legislatívne diery ktoré potom dotyčný využínajú vo svoj prospech je iba na spoločnosti či to bude tolerovať alebo nie….ato platí vo všeobecnosti nielen pre detektoristov…

    jasné ono by sa mohla vypracovať nejaká spolupráca medzi odborníkmi a laikmi no najprv by sa musela poriešiť ľudská chamtivosť, zloba, neochota a v neposlednom rade túžba po zisku…
    potom potom by to možno šlo…

  • Anonymous

    Member
    5. apríla 2008 at 0:08

    Cituj zakon ktory zakazuje prechadzat sa s detektorom hoci aj na archeologickej lokalite. Prestan uz trepat nezmysli

  • eo-ipso

    Member
    5. apríla 2008 at 17:12

    :arrow: nuž občania nechodievajú na prechádzky s detektorom (a už vôbec nie na archeologickú lokalitu), podobne ako nejdú na prechádzku napr. s drogami alebo nalegálne držanou zbraňou. Zaujímala by ma vaša obhajoba “prechádzky s detektorom”, ak by vás zastavila polícia a pýtala sa na dôvody vašej výbavy ?! :wink:

  • Anonymous

    Member
    6. apríla 2008 at 22:49

    For:Eo Ipso :!:
    Vážený občan, porovnávať detektor so zbraňami a drogami, to tu tuším ešte nebolo. Pevne verím , že výrok takéhoto búdkového slimáčika s IQ, ktoré má drevený koník s ručnou brzdou, sa teda len tak nevidí.Osobe Eo Ipsovi vrele doporučujem prečítať si aspoň niečo o tejto problematike viac napríklad tu na Obnove -Archeologie a detektoráři /viac častí/
    samozrejme, až po vyliečení obsahu dutiny lebečnej :lol:

    S pozdravom

  • eo-ipso

    Member
    7. apríla 2008 at 7:47

    Dear Sana Mens:
    Prečo mi ponúkate obsah svojej dutiny lebečnej :?:

  • Anonymous

    Member
    7. apríla 2008 at 9:12

    Zdravím,

    pripravujeme teraz novelu pamiatkového zákona aj krátky vstup do trestného zákona, keď vás vo vzťahu ku detektorom niečo napadne, môžete napísať. Problém je ale aj v tom, že detektory sa v teréne používajú aj na legálne činnosti – napr. zameriavanie líniových stavieb, potrubí a podobne.

  • Anonymous

    Member
    7. apríla 2008 at 9:32

    priebezne je to tu o nicom a co k nicomu napisat. az teraz to volakdo trefne odhalil. eo ipso ti blahozelam. detektor je droga ako heroin alebo hraci automat a obete tejto vasne aj tak vyzeraju. vypulene oci patrajuce po novom placi a vylizana dutina lebecna. lenze su to sraci na ktorych kazdy kasle sak su blaznivy. chodim obcas do terenu a skoro som tomu prepadol. mna zachranila moja babenka. zakazy a prikazy nic nezmozu pretoze zavislaci na to kaslu aj ked hrozi basa.

  • Anonymous

    Member
    7. apríla 2008 at 20:47

    Zdravím všetkých, táto téma sa rozoberá už v diskusii detektory kovov a zlato a myslím, že čiastočne aj v téme munícia nielen z II. sv. vojny. Takže hor sa, preč od úletov človeka, ktorý píše z 10 “nick-ov”, čo znamená že aj v tejto diskusii sú to väčšinou len jeho príspevky? Možno sa takto rozpráva sám zo sebou? Žeby schizofrénia?

    A čo sa týka “detektoristov” a detektorov kovov a bludov, ktoré tu zazneli, len chcem podotknúť, že pár ľudí, ktorí tu píšu, práve tí, ktorí sa zastávajú “detektoristov” vedia tento detektor kovov veľmi dobre využívať. U niektorých to je dokonca aj náplňou práce (nie u mňa – bohužiaľ). Takže mrazí, (podotýkam nie mrzí) ma, keď tu čítam tento blud v počiatočnom príspevku.

    Takže neviem, osobne vlastním jeden z momentálne najmodernejších prístrojov, ktoré trh ponúka na vyhľadávanie militárií. A nemám pocit, že by som ho nevedel využívať, predstavte si dokonca, že som v rámci vojenského výcviku absolvoval školenie na využívanie detektora pri vyhľadávaní pomenujme to vojenského materiálu. Takže myslím, že tomu, čo hľadám ja, sa rozumiem minimálne lepšie, ako autor počiatočného príspevku. A čo sa týka devastácie? Hmm áno, už som devastoval – vlastnú záhradku, keď som rýľoval vlani na jeseň.

  • Anonymous

    Member
    7. apríla 2008 at 21:16

    Pre Palo Ižvolt
    Hlavne prosím, keďže sa jedná o novelu zákona, nedospejme k urýchleným rozhodnutiam niečo všeobecne zakazovať, zamerajme sa práve na konkrétne veci. Hlavne triezvou hlavou. Lebo tí, ktorí chcú devastovať archeologické náleziská to budú robiť aj napriek tomu, s akým dôrazom bude predmetný zákaz ošetrený v zákone, pretože na tom majú zrejme dobrý profit. Dúfam, že to nedospeje k tomu, že sa budem báť vyjsť s detektorom kovov na bojisko II. sv. vojny. Pretože mnohým ľuďom zoberiete to cenné, čo majú, ich záľubu. Nieje to len môj názor, ale aj názor nezanedbateľného množstva ľudí, ktorí sa podobnému venujú a väčšina z nich s čistým svedomím a vedomím, že sa nedopustili žiadnej krádeže, takže PROSÍM, PROSÍM a ešte raz PROSÍM, triezvou hlavou. Skúste rybárom zakázať chodiť na ryby? To proste nejde. A to je podobné…..
    A o pozitívnom prínose práve takýchto detektoristov nemusím snáď písať, veď len za 1 rok je nimi nahlásené obrovské množstvo ostrej munície zo svetových vojen, a je následne delaborované, zbavené nebezpečenstva, ktoré predstavovalo, ako voľne, podotýkam aj voľne pohodené v lesoch. Čo je určite možné aj doložiť, akým podielom sa práve títo amatéri podieľajú na pyrotechnickej asanácii našich lesov. To je dobrý dôvod, nie? A nie je jediný.
    K množstvu relikvií by sa naši historici a archeológovia nikdy nedostali nebyť práve týchto detektoristov, ktorí náhodne pri zbere militárií nájdu niečo vzácne a musíte mi dať za pravdu, že aj to už bolo. TAKŽE TRIEZVOU HLAVOU PROSÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pretože to od tejto záľuby odradí práve tých bezúhonných a vykrádači ostanú a o to vám snáď nejde, že???

    Pretože to od tejto záľuby odradí práve tých bezúhonných a vykrádači ostanú a o to vám snáď nejde, že???

    Pretože to od tejto záľuby odradí práve tých bezúhonných a vykrádači ostanú a o to vám snáď nejde, že???

    Pretože to od tejto záľuby odradí práve tých bezúhonných a vykrádači ostanú a o to vám snáď nejde, že???

    V prípade nejasností, prosím kontaktujte ma na email adrese, len čo sa zaregistrujem.

  • Anonymous

    Member
    7. apríla 2008 at 21:17

    DO ČERTA, TAK NAČO TÁ AROGANCIA A ZAUJATOSŤ Z VAŠEJ STRANY???

Page 2 of 10

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť