aktivita diskusia Architektúra a stavitelstvo Zateplenie bytu ZVNÚTRA

  • Zateplenie bytu ZVNÚTRA

    Posted by admin_obnova on 13. júna 2005 at 20:15

    Chcela by som poprosiť o radu:

    Pred dvomi rokmi sme s manželom kúpili byt. Ide o starší blok a hoci bol byt pekne a vkusne prerobený, dodatočne sme museli ešte zatesnili okná. A tu nastal problém, jedne roh v kuchyni je “vysunutý”, t.zn. nemá priameho “chrániaceho” suseda. A práve v zimnom období , keď varím, napriek odsávaniu, sa kondenzuje para a uvedný múr mokne. Potom je len otázka niekoľkých dní a začne plesnivieť. Vystriekávanie Brefom je len dočasné, pleseň sa po niekoľkých týždňoch vracia. O chlórovom smrade ani nehovorím.

    V bloku je situácia aká je, sú tu rodiny, ktoré zatepľovať zvonku nechcú, resp. asi z finančných dôvodov nemôžu.

    Vedel by mi niekto poradiť či a ako zatepliť zvnútra? Má s tým niekto osobnú skúsenosť?

    harp odpovedal 9 years, 7 months ago 16 Členovia · 81 odpovede/odpovedí
  • 81 odpovede/odpovedí
  • harp

    Member
    13. júna 2005 at 22:11

    Nezda sa mi ze by ste v tomto pripade riesili pricinu. ZAmeriavate sa skor na dosledky. Nehovorim ze zateplenie zvnutra by nepomohlo. Prinajmensom by zmenilo poziciu rosneho bodu. Obavam sa vsak ze by roh plesnivel aj tak a to za vrstvou zateplenia.

    Dalo by sa to zateplit aj inak. Ztlct omietku a nahodit novu s pridanim polystyrenu.

    Pomoct by vam podla mojho nazoru mohlo, pravidelne vetranie vkombinacii s vhodne zvolenym digestorom.

  • Anonymous

    Member
    13. júna 2005 at 22:22

    Pravidelné vetranie a digestor je v poriadku. Problém je v tom, že keď je vonku zima cca -15 C, a dnu je teplo – po vetraní cca 22 C., kondenzácii pary v rohu sa zabrániť nedá ani priamym vetraním ani digestorom. Tento problém má väčšina ľudí v starších blokoch, pokiaľ došlo k výmene napr. okien z pôvodných starých za euro alebo plastové okná.

    Minulý rok sme to riešili tak, že sme v lete strhli celú omietku a nahodili novú s protiplesňouvou úpravou. Tvrobu plesne to nezastavilo, pravdepodobne ostal niekde vo vnútri nejaký spór – mám podozrenie, že v hornej ozdobnej lište :-(

    Ale práve dnes som na nete našla stráku http://www.countrylife.cz, v ktorej predávajú akýsi prípravomkči skôr hubu proti plesni a zákazníci (?sú to naozaj oni? :-)) si ju @!#$ľujú..

    Ako konkrétne by podľa Vás malo prebhnúť zateplenie, ktoré ste navrhovali. Ďakujem.

  • Anonymous

    Member
    13. júna 2005 at 22:24

    Nejak blbol počítač, takže opravujem, zákazníci (sú to naozaj oni? :-)) si ju @!#$ľujú.

  • Anonymous

    Member
    13. júna 2005 at 22:46

    Inga, to asi nie je tvoj pocitac, ale filter proti vulgarizmom. Je podozrievavy.

  • Anonymous

    Member
    13. júna 2005 at 23:03

    Do certa aj s filtrami-clovek sa nemoze uz ani slobodne vyjadrovat…
    Ale nie o tom som chcel. V dome, ktory sme pred nedavnom kupili su vonkajsie obvodove steny zateplene v interiery sadrokartonom. Nechcem vidiet, co je za nim. ..Casom to chceme izolovat zvonku.

  • harp

    Member
    13. júna 2005 at 23:06

    Inga a theo, ano je to filter: Takze zakaznici chvalia te metodu. Aby som to prelozil.

  • Anonymous

    Member
    13. júna 2005 at 23:51

    Aha, takze filter je ceskej narodnosti… Ale ze je az taky puritan, precitliveny dokonca na medicinske terminy…

  • harp

    Member
    14. júna 2005 at 16:55

    theo: to je jedine obmedzenie zo strany Obnova.sk, inak su diskusie minimalne moderovane.

  • Anonymous

    Member
    29. júna 2005 at 18:10

    zdravim
    precital som si vasu debatu o zatepleni bytu. ja mam ten isty problem
    v zime sa mi objavila plesen skoro v celom byte. u mna je to ale pripad kde mam
    plastove okna ale nemam digestor ani nic podobne , byt som kupil pred rokom a jeho povodny majitel natrel vnutornu omietku farbou na vonkajsiu fasadu . mozno ze aj tu bude dost podstatny problem
    ako na to ?

  • Anonymous

    Member
    29. júna 2005 at 21:41

    Cast problemu bude v tom, ze v tej omietke alebo malovke je nieco, co tym plesniam “chuti” – teda nejake organicke latky, ktore mozu sluzit ako zivna poda plesni. Na cisto anorganickom substrate – vapennom, silikatovom – pliesen nenarastie. Samozrejme, neriesi sa tym pricina problemu – kondenzacia vody.

  • harp

    Member
    29. júna 2005 at 23:39

    Ca sa tyk tvojej odpovede palo, nemusi to byt tak. Plienam, machom a lisajnikom staci naozaj malo k zivotu. Niekedy sa ti pliesen uchiti aj na kamen. Ak tam ma vlhko a svetlo a aj nejake ziviny. Je pravda ze ak ma k dispozici organicky material, je pre nu jednoduchsie rast.

    V omietke mozu byt stopove prvky tuku, alebo moze byt cela miesana s glejom. Moznosti je nespocetne vela.

  • harp

    Member
    30. júna 2005 at 15:23

    prislo emailom: (MAros Pechy)

    toto je pravda
    fakt neviem v septembri cakame s manzelkou 2. prirastok do rodiny a ja by
    som chcel mat byt v poriadku . v prvom rade si kupime digestor. moja predstava je : osekat omietku az do tehly a zateplit steny 2cm polyst. a na balkone to urobim z von ale asi hrubsim musim sekat omietku aj na balkone a do tehly ? maros

  • Anonymous

    Member
    30. júna 2005 at 22:55

    Zateplení zevnitř není tak účinné jako venkovní. Chce to pozvat odborníka (rosný bod). Není vyloučeno, že se plísně i při zateplení vrátí (cirkulace tepla aj. vlivy). Otázkou jsou i nátěry – Primalex aj. s organickými pojivy jsou pastvou pro plísně. Problém se dá eliminovat aplikací biocidního stříbra. Nesnažte se používat Savo aj. – zvýšení solnosti ve zdi, na aspergily to moc dobře nefunguje. Může docházet i k přetransformaci….. Problémů je hodně, obraťte se raději na odborníky….ušetříte v závěru více.

  • Anonymous

    Member
    30. júna 2005 at 23:32

    Koho doporučit? Na Slovensku má s tím zřejmě největší zkušenosti Janko Surovec…

  • Anonymous

    Member
    1. júla 2005 at 22:04

    Týmto by som chcel zareagovať na Váš, nie ojedinelý problém s tvorbou plesní na ochladzovaných povrchoch. So záujmom som si prečítal rôzne názory na ich vznik a skúsenosti s ich odstraňovaním pomocou rôznych, masívnou reklamou propagovaných prípravkov. Problematikou odstraňovania plesní pomocou prípravkov na báze aktívneho striebra s obchodným názvom BIOSTAT sa zaoberáme od roku 1996 a dodávame do rôznych priemyselných odvetví. Prípravky BIOSTAT boli úspešne použité aj pri riešení zaplesnených priestorov po záplavách na Morave v r. 1997, ako aj v Čechách v r. 2002. Bežne sa s vysokou úspešnosťou používajú pri likvidácii plesní v bežných obytných priestoroch. V maloobchodnej sieti sa predávajú pod názvom BIOSTAT Profi (prísada do farieb, ktorá Vám umožní vyrobiť si protiplesňovú farbu s výdržnosťou rádovo niekoľko rokov – bežne je to cca 5 rokov) a BIOSTAT Asanex (protiplesňový spray určený na akútnu likvidáciu nárastu plesní s dlhodobou stabilizáciou oštreného povrchu proti ich opätovnému nárastu). Pokiaľ máte záujem dozvedieť sa o týchto prípravkoch niečo viac, informácie nájdete na našej webovej stránke http://www.ansil.sk, prípadne Vaše konkrétne otázky môžete zaslať priamo na adresu ansil@ansil.sk ktoré Vám radi zodpovieme.

Page 1 of 6

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť