aktivita diskusia Architektúra a stavitelstvo Minikúria pred a po oprave

 • Minikúria pred a po oprave

  Posted by evi on 8. januára 2012 at 9:25

  pokus č. 2 s vkladaním fotografií, som zmätená, čo všetko sa pri zakladaní témy pootváralo: predmet, slovníky, diskusie, štítky, umiestnenie, info o revízii, správa záznamu…haló, pomóc! Nuž neviem, ako to zvládnem. Prvý pokus zlyhal na minifotkách, ktoré som prácne stiahla a zmizli mi.

  Tak konečne k veci: vybrala som fotky v pároch pre porovnanie pôvodného a dnešného stavu našej nehnuteľnosti. Nech sa páči – môžete kritizovať (ak niečo na tých minifotkách bude vidnosmiley)

  junila odpovedal 11 years ago 6 Členovia · 22 odpovede/odpovedí
 • 22 odpovede/odpovedí
 • vlcik-tlcik

  Member
  8. januára 2012 at 10:20

  Uhádla si, nevidno nič, ale so 100% istotou viem rozoznať fotky pred a po rekonštrukcii.

  Vyzerá to v pohode, domček vyzerá byť utopený, nie sú s tým problémy, čo plot neopadá, aj keď táto zima je zatiaľ milosrdná?

  A ešte zákerná otázka, aký je to stromček vo dvore a krík, či čo to je na druhej foto vľavo.

 • evi

  Member
  8. januára 2012 at 10:39

  Neviem, prečo sú tie fotky také malé. V predchádzajúcej verzii obnovy som ich vždy vkladala takto zmenšené, ale výsledok bol iný. Vo dvore sme zasadili javor horský, pred domom je pôvodná zeleň – zväčša slivky.

  S vlhkosťou dnu je to horšie, ale vlani v zime bolo oveľa horšie, tak dúfame, že sa to ešte  umravní. Kamarát architekt, keď sme sa snažili budovať všelijaké vetrania, kanáliky, drenáže, vrstvy a pod. nám povedal,  že sa snažíme vysušiť nevysušiteľné a asi mal aj pravdu.

 • harp

  Member
  8. januára 2012 at 19:12

  Obrazky opravene vzdy a vsade v diskusiach. Dakujem za upozornenie. A som rad ze to takto vyborne dopdalo. Ako ste doriesili obnovu pivnice?

 • evi

  Member
  8. januára 2012 at 20:23

  Harp, oceňujem Tvoju pamäť. Pivnica je trochu prehĺbená, boli tam nánosy kadečoho; steny s cementovou vrstvou sme osekali od podlahy  asi do polovice klenby na kameň, bola to príšerná robota.

 • harp

  Member
  9. januára 2012 at 8:39

  Rad by som sa zasiel niekedy na vase dielo pozriet, pripadne aj s Radom z MT. Mali by sme teraz zaciatkom roku robit v Blatnici, tak azda potom ak nas k sebe pustis. Zaroven musim vsetkym prezradit, ze okrem toho, ze vlastnis takuto peknu usadlost, byvas v nemenej zaujimavom dome priamov Martine. Ak sa odvazis rad by som videl par fotografii aj odtial.

 • evi

  Member
  9. januára 2012 at 8:56

  Svet je malý a Rado zhovorčivý. 

  Náš dom mal pôvodne peknú pieskovú fasádu.  V sedemdesiatych rokoch dostal brizolitovú. V deväťdesiatych prírodnú.

 • harp

  Member
  9. januára 2012 at 14:41

  Zhovorciva je skor tvoja spoluziacka Anna z Lazov, co potvrdzuje ze svet je este mensi.

  Az mi srdce nadskocilo pri pohlade na tieto fotografie. Ak dovolis pridam ich aj do temy: http://www.obnova.sk/diskusia/pamiatky-zelen. Vzdy ked chodievam z Martin apopri malej stanici obzeral som tento dom. Ale len z dialky. Do uz spomenutej temy Pamiatky a zelen. Planujem postupne pridavat par fotografii. Moja oblubena je funkcionalisticka vila v Topolcanoch, odfotim a pridam.

 • evi

  Member
  9. januára 2012 at 17:48

  Harp, hádaj prečo som volila bočné pohľady na náš dom?

  Pekných víl je na Slovensku veľa – až do momentu, kedy príde zateplenie, nové okná a noblesa je v kýbli. Ale to je už iná  téma. Ak ju založíš, pridám sa.   

 • evi

  Member
  10. januára 2012 at 23:54

  Moje trojročné snaženie s rekonštrukciou minikúrie tu zostalo viac-menej bez odozvy. Všeličo sa nám podarilo aj nepodarilo. Tak na záver prikladám ešte jedno foto miesta, ktoré je isto najproblematickejšie z hľadiska pôvodnosti – veľlé okno do záhrady v štítovej stene.Z pohľadu zvonka (nefrekventovaný pohľad) je to blbé, ale z vnútra, pre mňa ako človeka s x dioptriami výborné presvetlenie. V čase, keď nesvieti slnko, by bola v dome tma, takto nie je. Ale, zhodneme sa, nie je to ideálne riešenie. Existuje iné? Pre nás už nie, možno pre ďalších ľudí, ktorí rekoštruujú staré domy, áno.

  Na začiatku našej cesty som bola bezradná.  Teraz nie  som múdrejšia, len pokornejšia. Hľadala som príklady, postupy, idey. Verte, že amatér to v takejto situácii nemá jednoduché.   

 • harp

  Member
  11. januára 2012 at 18:50

  Mna by skor zaujimal ten pohlad zvonku na footgrafiach hore chyba. Je vsak dobre ze exponovane pohlady zostali bez zasahu. Ver ci never, presne toto iste som riesil vo svojom byvani v B. STiavnici, ako presvetlit podkrovny priestor. Ked dokoncim, poslem fotografie.

 • evi

  Member
  11. januára 2012 at 23:31

  Odfotím, pridám.

  Mala som to načasované: najprv pošlem neškodné fotky a potom tie do bitky…

  Aj tento "výklad" má svoju genézu. S výsledkom som sa celkom nestotožnila, ale funkčne je to o.ok.

    

 • madubravka

  Member
  15. januára 2012 at 1:02

  Tak po takej kúrii alebo niečom podobnom som vždy túžil – príjemne ste to opravili (aj keď to výkladové okno to dosť zabilo :-)  ale moja manželka by to tiež riešila s tým svetzelným deficitom podobne….)   Inak klobúk dolu

  Pripájam aj fotky starej fary, ktorú sme sa voľakedy snažili získať a zachrániť, ale žiaľ cirkevné pravidlá o odpredaji majetku sú dosť neúprosné, takže chátra doteraz….

 • rado-z-mt

  Member
  22. januára 2012 at 21:49

  Aké milé prekvapenie pre mňa, že táto beseda je o chalúpke v Lazanoch, kde som sa aj s mojou Katkou dva krát pozval na návštevu. A že ja a zhovorčiví??? Však sotva čo prehovorím, či? To "výkladové" je celkom v pohode. Keď so m to videl prvne, troška som ostal v prekvapení, ale tento moment pominul rýchlo. Celkový pohľad zo záhrady na dom to nenarúša a ladí to s ním.

  Pár metrov od tejto kúrie je starý vodný mlyn. Ak máš z neho nejaké foto, môžem ťa Evi poprosiť o pridanie na Obnovu? Dúfam, že v tej Blatnici budeme robiť ako Michal spomínal a prídeme ťa spoločne navštíviť.

  Ahojky :-)

 • evi

  Member
  22. januára 2012 at 22:06

  Súradnice si celkom nemusel zverejniť, ale čo už…

  Výklad z vonkajšej strany odfotím až  na jar, keď sa dokončí okenica – zatiaľ tam straší len kovový rám a je to dosť zlé.  

  Príďte, vstupné nie je dramatické.

 • evi

  Member
  4. septembra 2012 at 20:59

  Okolo problematického  okna  som si zvykla prechádzať bez povšimnutia – ignorujem ho a tento pohľad na dom je málo frekventovaný a chýba (našťastie) pre pozerajúceho odstup. Takže tak.

Page 1 of 2

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť