aktivita " diskusia " Všeobecné diskusie " K A V I A R E Ň

Označené: 

 • K A V I A R E Ň

  Posted by sasha on 7. apríla 2006 o 22:23


  Každé fórum je malým virtuálnym svetom, ostrovom v nekonečnom oceáne Internetu. Je to krajina, často z vízovou povinnosťou, úradníkmi, policajtom, remeselníkmi, obchodníkmi, lumpami, umelcami, bláznami, múzeom, knižnicou i úradom pamiatkovej starostlivosti. To, či je to krajina prítulná, preslnená alebo smutná a studená určujú jej obyvatelia. To, či je krajina zaujímavá, bohatá a s dobrou povesťou je úloha jej vládcu, z božej vôle hlavy pomazanej.
  Každá z týchto krajín by okrem poučenia, pomoci a odborných starostí mala mať aj miesto na oddych a možno aj trochu zábavy, kde by si jej návštevník mohol posedieť, natiahnuť ubolené nohy a podebatovať so známimi-neznámimi o veciach nepodstatných, alebo dokončil rozhovor, ktorý začal síce u obuvníka, ale čože je to za debatu postojačky, v dielničke, pred ktorou sa už tlačia ďalší, ktorých nezaujíma to o čom sa práve bavíte.

  Preto vstúpte, a buďte vítaní vo vašej kaviarni.

  Kaviareň je to trochu staromódna, takže pľuvanie na dlážku, používanie hrubých výrazov, podomový predaj a ukazovanie sprostých obrázkov je zakázané, rovnako ako politizovanie a bezdôvodné preháňanie obsluhy.
  Celú východnú stenu som rezervoval ako tabuľu odkazov. Pokiaľ ju budete chcieť účinne využiť, treba na začiatok správy vložiť jednu z týchto ikoniek:

  :!: – dôležitá správa určená pre všetkých návštevnikov,

  :smt037 – zábavná, poučná alebo inak zaujímavá správa určená pre všetkých návštevnikov,

  :smt100 – prosba o pomoc alebo radu, pre ktorú nenájdete vhodnejšie miesto,

  :wave: – prosba o kontakt,

  :smt025 – správa pre majiteľa kaviarne.

  Cíťte sa medzi sebou dobre.

  harp odpovedal pred 8 mesiacov 47 Členovia · 445 odpovede/odpovedí
 • 445 odpovede/odpovedí
 • harp

  Administrátor
  7. apríla 2006 o 22:58

  Pan vrchny pekne to tu mate. Na pozadi kujeme dalsie plany. Mam pocit ze prekvapime navstevnika.

 • sasha

  moderátor
  7. apríla 2006 o 23:10

  Pre dorotku …

  Zaslal: St 29. Mar. 2006 01:53
  Už sa overilo v praxi to tvoje post scriptum o potrestaní dobrých skutkov :)
  Skutočne nie som cynik, ale každý kto sa dožil kristových rokov vie, ako skončí, keď zistí pri výbere z bankomatu, že ten pred ním tam nechal kreditku a rozhodne sa mu ju vrátiť – po návrate na konci radu. Myslím, že tiež si už zažila smutné konce ľudí (od najvyšších postov až po radového občana), ktorí šli do rizika, pretože boli presvedčení, že je to správne a ich povinnosť. O vrtkavej priazni “ľudu” a o známejšom “za dobrotu na žobrotu” radšej pomlčím.
  Moja devíza je môj empatie meč, asertivity štít a memento zároveň. Keď tých pár slov vidím v Náhľade som vyrovnanejší a zlepší sa mi chuť do života, pretože som pripravený. Toť všetko.
  Prajem Ti slnečný víkend.

 • sasha

  moderátor
  7. apríla 2006 o 23:26

  Pre harp …
  Pán generálny ďakujeme, ďakujeme…
  Zatiaľ sa darí len ešte nie sme celkom zabehnutí. Pred chvíľou tu bol nejaký cudzinec a tak mu hovorím, že dnes prijímame objednávky grátis. A on, že by si dal dva mačacie chvosty, chobot zo slona, psie ucho, tri kaprie hlavy a k tomu trebárs hranolky. Trvalo skoro 20 minút než som ho mohol obslúžiť, pretože tým s…… v kuchyni sa práve minuly hranolky.

 • dorotka

  moderátor
  8. apríla 2006 o 2:49

  Toťhľa som v literárnom týždenníku čítala, že asertivita má v angličtine negatívny aj pozitívny zmysel. V latine len jeden (ten tvoj heraldický štít).
  Píš a menej buď ostražitý (Memento mori), lebo si príma čitateľný.A máš báječné nápady. Ako táto kaviarňa.
  Náš generálny admin má zle načasované časy, ale dátumy tuším sedia. Alebo to mám ja zas zle nastavenô ?

 • dorotka

  moderátor
  8. apríla 2006 o 2:56

  predchádzajúca správa je pre Saša, len sami nezobrazil predmet. Ale už aj také sa mi stalo, že sa zobrazil. Ký ďas v tom je ?

 • sasha

  moderátor
  9. apríla 2006 o 9:10

  Pre dorotku…
  teda to bol čurbes, 14 dní blackoutov, či ako sa to volá. Servery padali ako zrelé hrušky (sory harp, Obnovu som nemyslel). S časovaním si, odkedy sme nabehli na letný čas, nerobím problémy. Je mi jedno, že je o desať dve a trpaslíci tam nahodia 11.30, že je 8.4. a bude tam 10.4. Ako jeden veľký herec v úlohe veľkého vojvodcu prehlásil – čo pre mňa to nič nie je, ale čo tie deti, čo sa to budú musieť učiť v škole…
  …k Šovánkovi – nemal výstavu v Antole? Na SOGE som ho hľadal ale vypisovalo to iba “Prepáčte, ale Vašim podmienkam vyhľadávania nevyhovuje žiadny záznam.” Ako som už písal, obrázky nie sú moja parketa. Keby si chcela vedieť kedy a za čo v SOGE vydražili/nevydražili svietnik, papuče alebo fajku do minúty Ti odpoviem, ale “kamzíka”…
  V Tvojej odpovedi (vidíš ten čas?)

  …žil a tvoril významný Karol Šovánka…
  bol Šovánka významný výtvarník. Čo to znamená? S kým je porovnateľný?
  Myslím, že končím lebo len po sebe opravujem a aj zajtra je deň.
  Pekné sny…

 • dorotka

  moderátor
  10. apríla 2006 o 3:48

  o sašovom Šovánkovi
  milý Karolko Šovánka bol významný dizajnér (návrhy na výšivky, tkané obrusy, damaškové látky). Keďže tvoril v nemeckom prostredí (Kežmarok) bol významný pre kultúru karpatských Nemcov.
  Atď. Pre tvoje kamzíky tatranské je Šovánka dôležitý v zmysle financií (?) Naporúdzi mám cenu z roku 1997 za olej na plátne s názvom Napájanie kráv (ok 1920) za 43.000.- SK
  Svojimi motívmi mi K.Š. pripomína neskôr tvoriaceho Frant.Šestáka (poľovnícke, zoomorfné). Šovánkove obrazy sú v obľube asi ako Katonove, Kuszkove, Boemovej…, Kernove. Nedá sa to inak vyjadriť.

  P.S. Tie papuče zo Sogy boli kockované a patrili Šovánkovi ?

 • sasha

  moderátor
  14. apríla 2006 o 2:36

 • harp

  Administrátor
  14. apríla 2006 o 3:04

  Pekny zeleny štvrtok prajem.

  Prečo Zelený štvrtok?

  Ľudový názov pre deň Zelený štvrtok bol prevzatý z germánskeho bohoslužobného názvoslovia, zo slova „greinen“ – nariekať. V starej Cirkvi sa totiž v tento deň konalo zmierenie kajúcnikov. Biskup ich rozhrešil a prijal do spoločenstva veriacich. Bol to deň vzrušeného, ľútostivého, ale i radostného plaču, keď sa verejní hriešnici po dlhšom pokání mohli zúčastniť na sviatostiach Cirkvi. Verejní hriešnici sa podobali suchým ratolestiam, ktoré sa dnes pokáním a rozhrešením zazelenali na strome Cirkvi. Na niektorých miestach sa v tento deň používalo rúcho zelenej farby a aj zvyk požívať v tento deň veľa zeleniny podporoval názov tohto dňa.

 • sasha

  moderátor
  15. apríla 2006 o 21:48

  :!:
  Pretože Veľkonočné sviatky sú v plnom prúde chcel som tiež prispieť trochou do mlyna. Pokúsil som sa vykompilovať prvý z príspevkov na tému “Atribúty a symboly”. Celkom som si skazil deň a nie som si istý, či moje “reštaurovanie” “autenticity” symboliky zajaca je uspokojivé. Trochu som mu však určite pomohol, pretože chudák pod tým nánosom interpretačného balastu a štylisticky vylepšovaných opisov-opisov-opisov vôbec nebol vidieť. O chuderách bohyniach, bohoch, polbohoch a štvťbohoch (nech mi odpustia) radšej ani nebudem písať.
  Hrozné ale poučné.
  Preto vy som chcel všetkých mojich milých a ctených návštevníkov poprosiť – pripomienkujte alebo podrobte kvalifikovanej kritike. Pokiaľ by ste mali nejaký symbolický problém sem s ním alebo lepšie, podeľte sa s nami o svoje vedomosti.
  Prajem vám veselú šibačku.

 • Anonymný

  Hosťovské
  16. apríla 2006 o 7:56
 • sasha

  moderátor
  18. apríla 2006 o 20:26

  Pre J.M…
  Skutočne bohatý výber kraslíc. Vaša výroba alebo len Vaša stránka. Chcelo by to aj trochu textu (aj do Obnovy) a fungujúcu galériu. Škoda, že sa link objavil až teraz.

 • Anonymný

  Hosťovské
  19. apríla 2006 o 3:05

  Stránka aj výroba.Neviem čo a či by to vôbec niekoho zaujímalo.Dal som to sem preto,že je to zrovna v tejto dobe aktuálne.

 • dorotka

  moderátor
  19. apríla 2006 o 5:27

  Všimla som si bilinguálnosť – postreply-odoslať.
  Prosím o radu, ako sa tie smajlíky dostanú SEM ? Zatiaľ viem len diakritikou, napr :-)

 • freya

  člen
  19. apríla 2006 o 16:24

  OOoh! Aj Holly z Breakfast at Tiffanys prisla na drink? :smt060

  to je moj naj naj film Dorotka! Predbehla si ma.. musim porozmyslat nad svojim obrazkom. Ach jaj… :smt115

  xena ani animanics, ani ryby mi nevyhovuju…

  Dufam, ze ste mali pekne velkonocne sviatky. Mna nikto nevysibal, ani nepolial.. V sakndinavii tieto zvyky nemaju. :smt022
  Idem ja spat medzi knizky, po skuskach sa ihned ozvem s viacerymi prispevkami..

Page 1 of 30

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť