aktivita diskusia Hrady, zámky a kaštiele Hrad Gymes / Jelenec

Tagged: 

 • Anonymous

  Member
  4. februára 2007 at 17:02

  kde sa nachadza ten hrad jelenec?

 • heretic

  Member
  4. februára 2007 at 17:42

  Jelenec, oznacovany aj madarskym Gymes, na kremencovom kopci Dun 514mnm, na juzom svahu pohoria Tribec, 16km SV od Nitry. :wink:

 • harp

  Member
  10. júna 2008 at 20:32
 • uskalienka

  Member
  11. júna 2008 at 12:00

  nieco na porovnanie s viac zeleno-kosatou snimkou od heretica…

  Gymes dna 7.juna 2008

  a ked uz, tak uz… este jedna jesenna snimocka, september 2007

 • strombus72

  Member
  3. októbra 2008 at 17:43

  Ľudkovia, dlho som odkladal návštevu hradu Jelenec/Gymeš pretože sa mi zdal s fotiek mi známich moc rozpadnutý a ani model nájdený na nete sa mi moc nepáčil. Ale… Realita je taká že i keď je obvodové murivo hradu a mnoho priečok hodne rozpadnutých – je tam zachovaných veľa zaujímavých detailov, klenieb a rozpadnuté múri sú väčšinov dobre čitateľné, takže pri čiastkovom domurovaní by sa krásne ukázal obraz pôvodného hradu aspoň v hrubých rysoch. Ja som sa do tohto hradu “zamiloval”! A dufam že sa mi podarí zapojiť do jeho obnovy. Stojí za to!!!!! Jožko Blaho a Leustach-ovci sa momentálne viac sústreďujú na Hrušov. Dúfam že jelenec príde čoskoro na rad tiež. Je tam roboty no 100 rokov, ale výsledok môže byť prekvapivý. Dovolím si povedať že bude tvrdou konkurenciou pre také hrady ako su Uhrovec a Lietava.


 • andrejzm

  Member
  14. mája 2009 at 14:37

  16. mája 2008 sa na hrade Gýmeš uskutočnia prvé prípravné práce na letný murársky workshop. Pôjde o dopravu vody a vápna na hrad, hasenie vápna a kosenie hradu. Samotný murársky workshop sa uskutoční 26.-28. júna 2009, zameraný bude na rekonštrukciu najstaršej hranolovej veže, kde sa má riešiť najmä jej statické zabezpečenie.

 • andrejzm

  Member
  25. júna 2009 at 0:20

  Už tento víkend organizuje Oz Leustach na hrade Gýmeš workshop zameraný na rekonštrukciu najohrozenejších častí obytnej hranolovej veže. Viac informácií nájdete tu…

 • andrejzm

  Member
  6. júla 2009 at 22:26

  Popis minulotýždňovej akcie nájdete na našej stránke v Naša činnosť, fotky sú dostupné vo fotogalérii, odporúčam najmä porovnávačky….

 • strombus72

  Member
  29. augusta 2009 at 15:21

  Ludkovia, rad by som upozornil na druhy worksop na gymesi, konany 12 a 13 . eho septembra. Uvitame vasu pomoc! Zatial nas je malo na taku vyznamnu a rozsiahlu akciu. Ste vytany! Nahlaste sa prosim u Jozka Blahu.
  http://www.leustach.sk/

  je tam kontakt ako telefonicky tak mail. Pripadne napiste mne na strombus72@szm.sk

  Ahojte.

 • vlcik-tlcik

  Member
  7. septembra 2009 at 19:50

  Jam session na Gýmeši v nedeľu 6. septembra 2009
  Záchrana hlavného donjonu part 2
  Ouvertúra: Debnenie časti vypadnutej klenby medzi zvýšeným prízemím a poschodím
  Sólo pre kladivo a iks klincov Peter 72. strombus turecký
  Sólo pre husqvarnu a meter Milan V. T,
  Rytmická sekcia: Jozef dr, B. von Leustach
  Zoli “magyar” Gimes-Csabraghi • strombus72

  Member
  10. septembra 2009 at 14:17

  Ludkovia, chcem vas vyzvat /poprosit: Pokial ste vlastnikom, alebo viete o niekom kto ma fotky z hradu Gymes/Jelenec z predchadzajucich desatroci , najma z vnutra hradu(nadvoria, interiery), velmi by nam pomohlo ak by ste nam poskytli kopie, skeny, pripadne zapozicali na naskenovanie vase fotografie. Radi by sme pre tento hrad urobili viac. Poznanie stavu niektorych zaniknutych detailov, by nam umoznilo vratit hradu viac z jeho zanknutej krasy! Kontaktujte ma na stranke obnova, alebo v diskusiach na stranke Leustach-u. Dakujem !

  Peter – strombus72

 • vlcik-tlcik

  Member
  16. septembra 2009 at 21:28

  Záchrana hlavného donjonu part 3
  Niesla sa v znamení dvoch sólistov, nespievajúceho filozofa kameňa Petra

  ešte zatiaľ vyškereného Zolikám “magyar! barátom

  do toho im vrčal jeden zo známych detektoristov z Tematína (M.Ch) so svojím tzv. povrchovým detektorom

  Potomkovia maďarskej a nemeckej menšiny pri plátaní diery v klenbe uhorského hradu na území Slovenska v nedeľu večer, zostávajúci kúsok dorábali v pondelok sami dvaja,
  všetka česť a uznanie

  a ilustračné foto s federalistom

 • strombus72

  Member
  18. septembra 2009 at 16:50

  Tak, pre tych ktory sleduju dianie na Gymes-i a zaujima ich to, pridavam pre poriadok a informaciu dve fotky z “dorabky klenby.
  Zaciatok uzatvarania, prvy usek vyklinovany(zhruba)

  a hotovo, sorry uz bolo sero.

  Planovali sme zrekonstruovat aj chybajuce schodiky-, ale nestihli sme. NA buduce!

 • tomas2442

  Member
  1. októbra 2009 at 20:07

  Chcel by som sa spítať kedy budu nasledujuce obnovy HRADU GíMES, rád by som sa zucastnil na jeho oprave DAKUJEM informycie by som poprosli na e-mailovu adresu : smile244@azet.sk este raz dakujem….

 • andrejzm

  Member
  2. októbra 2009 at 21:04

  Chcel by som sa spítať kedy budu nasledujuce obnovy HRADU GíMES, rád by som sa zucastnil na jeho oprave DAKUJEM informycie by som poprosli na e-mailovu adresu : smile244@azet.sk este raz dakujem….

  Čo sa týka termínov nasledujúcich akcií, najbližšie chystáme brigádu už zajtra, ďalšie termíny vždy aspoň týždeň-dva dopredu zverejňujeme na našej stránke (www.leustach.sk), takže nie je problém si to nájsť. Kontakt rovnako nájdete na stránke, stačí sa len ozvať….

Page 1 of 23

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť