aktivita diskusia o Obnova.sk Ako obnoviť svoje “spálené” obrázky na obnove !

Tagged: 

 • Ako obnoviť svoje “spálené” obrázky na obnove !

  Posted by rotor on 19. mája 2013 at 8:49

  Na Obnove sú dva druhy mechanizmov vkladania obrázkov:
  1. Vkladanie obrázkov pri vytvorení novej témy – nazvime to úvod diskusie.
  2. Pri pridaní komentára do diskusie.

  K 1: Ten kto vytvoril novú tému má prístup k úvodu cez “upravť” kedykoľvek. Nahradiť “spálené” obrázky je tu jednoduché. “Majiteľ” témy vloží nové obrázky a tie “spálené” odstráni cez tlačidlo “Odstrániť”. Tu nezáleží, či názov obrázku sa menil alebo nie. Samozrejme, že treba dať pozor na logiku a poradie k pôvodnému textu.

  K 2: U komentárov môžme svoje “spálené” obrázky nahradiť tak, že vložíme nový komentár, najlepšie cez “odpovedať” na komentár kde chceme obrázky nahradiť. Vložíme “nespálene” obrázky a ihneď aj zafajkujeme “odstrániť”. Po “Poslať” nám obrázok obnoví na “spálenom” mieste. Funguje to asi tak ako keď meníte obrázok vo svojom logu. Ak ho zmeníte, nový obrázok vám zobrazí všade, kde ste ho pred tým použili. Tu však nesmie byť zmenený “názov” pôvodného obrázku. Ak bol text obrázku menený, alebo obrázok presúvaný do iného adresára, nebude to fungovať.
  Netreba zabúdať, že nový komentár vyžaduje text. Tak treba vložiť aspoň jednu bodku. Upravovať komentár a takto opravovať obrázky môžene cez takú žltú “ceruzku” ktorá nemá nápovedu a len do vymedzeného času na opravu. Takto opravovať svoje obrázky by sme mohli asi z ktoréhokoľvek miesta – jedného miesta k viacerým komentárom, aby nebolo veľa hluchých “bodkových” komentárov.

  rotor odpovedal 10 years, 2 months ago 4 Členovia · 26 odpovede/odpovedí
 • 26 odpovede/odpovedí
 • harp

  Administrator
  19. mája 2013 at 9:51

  Dakujem, rotor je to presne tak.
  Pridavam dalsi sposob:

  K 3: Hromadne cez admina
  Pokial mate obrazky niekde pokope bez zmeneneho nazvu poslite ich na admin@obnova.sk, ja ich nahram priamo hromadne na server a zobrazia sa znovu na svojom mieste.

 • harp

  Administrator
  19. mája 2013 at 10:02

  Dalsia pomocka pre vas je… ze som docasne povolil editovat komentare stare 100 dni (8640000 sec.). Prosim nezneuzivatjte tuto moznost na zmenu nazorov, ktore by zneprehladnili diskusiu.

  >>> Takze hladajte ceruzku pod vasim komentarom.

 • benjo

  Member
  20. mája 2013 at 0:13

  ked tym 3.sposobom opatovne pridam foto a potom v teme na danu fotku kliknem uz sa nenatiahne… je to len docasny problem ci to tak bude na furt?

 • rotor

  Member
  20. mája 2013 at 18:54

  harp
  Ta posledná pomôcka je najlepšia, funguje perfektne. Také niečo som očakával. No tých 100 dní je málo. Bolo by to dobré povoliť späť do 10.1.2013 kedy to krachlo. No a neviem či je treba sa obávať zmien v názoroch. Na niektorých portáloch je možné svoj príspevok meniť kedykoľvek. Ak neskôr najdem chybu, už ju neviem opraviť. Viac by som sa obával “anglickej škodnej”.
  Pri poslednom  spôsobe nie je problém ani zmena názvu obrázku, či prípadné rošády robené vo vlastnom adresári. Občas to ale nezafunguje, tak treba to urobiť ešte raz a pozrieť cez Náhľad. Samozrejme sledovať poradie obrázkov a logiku textu. Malá nepríjemnosť je, že po Poslať to skoči na poslednú stránku témy. Ale po takom “požiari” je to už maličkosť.
  >>> Takze hladajte ceruzku pod vasim komentarom, ktorá vyzerá ako “kancelárska spinka”.smiley

  Niekde ceruzka nie je! Vtedy použiť K 2.
  Alebo jednoducho použiť vedľajší komentár kde ceruzka je!

 • rotor

  Member
  21. mája 2013 at 10:15

  Po K1 obrázky zväčšuje. U ostatných spôsobov máš pravdu, nezväčšuje. Je to možno “spálená” daň.
  Ak použiješ Náhľad, väčšinou to potom zväčšuje. Ak nie, treba vložiť ešte raz., systém pokus-omyl. Nevidím do toho!
  Tam kde som nepožil Náhľad to väčšinou nezväčšilo, robí si to čo chce. Rovnako ako ceruzka niekde je, niekde nie je. Aj to až po 10.2.20013, takže mesiac ceruzkou nie je pokrytý vôbec.

  Po Náhľade musíš kliknúť na každý obrázok !!!  Inak to nezväčšuje!

  Takže uklikáš sa k smrti. Výhodu zas majú tí menej aktívní.

 • sasha

  Moderator
  24. mája 2013 at 10:24

  Komu funguje, komu nie. Vlastné obrázky si vložiť neviem ale ostatné príspevky editovať môžem. Admin, že by som bol až taký nebezpečný “kam vietor”?
  Vyhľadávanie nefunguje a pokiaľ mám obnoviť zhorenisko budem obnovovať čo objavím. Okrem toho, vkladanie neskorších obrázkov namiesto pôvodných mení zmysel postov. Príklad na http://www.obnova.sk/diskusia/sofa-prosim-o-radu#new.

 • sasha

  Moderator
  25. mája 2013 at 19:56

  Z osobného popisu práce mi vyplýva, že všetky obrázky publikované na Obnove mám zálohované. Je mi to ale na trt a dva orechy keď nemám prístup do vlastného starého postu!!! Aby si pochopil zaeditujem si na tvoj účet :o)
  Poradie postov sa nemení ale admin šupol moje “sofa” namiesto krásneho pôvodného obrázku a môj post tým pádom vyznieva dosť nepríčetne.

 • rotor

  Member
  25. mája 2013 at 20:51

  Sasha
  Ja som obnovil všetky svoje obrázky a bolo ich dosť. Aj niektoré cudzie, čo som našiel v pamäti googla. Musiš sa pozrieť na pôvodný názov obrázku pod akým bol pôvodne pripojený. Napr. v téme Náradie si pripájal obrázky pod názvom noz a, ale menovku si potom prepísal na obr.1 vyvrhovacie nože. Takže obnoviť obrázok je treba pod názvom noz a. Nový obrázok systém fyzicky zapisuje na disk už po stlačení tlačidla Pripojiť. Tlačidlo Poslať nie je ani nutné použiť.
  Mohlo sa stať že pri pripájaní obrázkov niekto použil úplne rovnaký názov obrázku. Vtedy systém na konci pridával
  poradové číslice. Takých prípadov bude asi málo, ale treba sa pozrieť na pôvodný názov obrázku v okamihu pripojenia.
  Poradie postov nie je zmenené ani v príklade, ktrorý uvádzaš. Mení len dátum aktualizácie, čo môže byť trochu metúce, ale to robilo aj doteraz pred “požiarom” ak niekto editoval cez “ceruzku” v rámci vymedzeného času.

  Ešte dodám že vyššie napísané platí ak to robíš cez K2. Ak obnovuješ cez “ceruzku” alebo cez K1, starý obrázok vyhodíš a nový pripojíš. Tam je to jedno ak sa menil názov obrázku.

 • rotor

  Member
  25. mája 2013 at 21:10

  Neviem aké prístupové práva má redaktor. Môj návod je pre bežného smrteľníka.
  U “sofa” nastal asi problém, ktorý som popísal v poste #8. Mohlo sa stať že pri pripájaní obrázkov niekto použil úplne rovnaký názov obrázku. Čo sa tam stalo. Ingrid aj Ty ste použili rovnaký  názov obrázku. Pri fyzickom zápise na disk si s tým systém poradil tak, že k názvu pridal poradové číslo a na disku boli zapísané dva obrázky. Ale v postoch bol  u vás oboch rovnaký názov. No a keď admin obnovoval “sofa”  systém všade obnovil obrázok z prvého miesta. Funguje to tak ako som už písal, ak si zmeníš obrázok vo svojom logu, obrázok ti zmení všade kde si bol. Systém zrejme nepočíta s tým, že dôjde k fyzickému zničeniu obrázkov. Nie som však programátor. Je to iba môj názor.
  V tomto prípade máš pravdu, opraviť to budeš môcť ak budeš mať do postu prístup. Ani ja som nemal ceruzky všade.
  Nožíky ktoré si vložil do postu #8 som vyhodil. Určite si si ale všimol, že vo vlákne Náradie ich už máš, hoci si ich dával z úplne iného miesta.

 • sasha

  Moderator
  26. mája 2013 at 18:21

  O rozsahu prístupových práv redaktora v podstate neviem viacej ako ty. Pozitívom je, že konečne sa dostanem aj do svojich starých postov. Prístup v rozsahu “bežný smrteľník” mi vyhovuje, pretože na chyby iba upozorňujem a inak klídek. Chvíľu to bude asi trvať než sa Obnova utrasie, ale určite no bude na prospech a nie na jej škodu.

 • benjo

  Member
  26. mája 2013 at 21:13

  to bude asi otazka na admina…. daju sa tie bodkove komenty mazat bez toho aby to ovplyvnilo predosle prispevky? ak ano, treba ich pomazat. zase az tak vela ich nie je.

 • rotor

  Member
  9. júna 2013 at 21:24

  Obrázky skoro nikto neobnovuje. Ja sa snažím obnoviť aj cudzie z googla, také však potom systém nezväčšuje.

 • rotor

  Member
  14. januára 2014 at 0:43

  harp

  Obnovené obrázky sú zase preč, je to deravé ako rešeto. Čo sa zas deje?

 • harp

  Administrator
  3. februára 2014 at 10:46

  Urcite nie. Obrazky som neodstranoval. Ani niak inak nemohli zmiznut.  Mozno si iba narazil na vlakno kde neboli obnovene. 

   

  Vymyslel som a rucne teraz takmer denne zalohujem cely server.

 • rotor

  Member
  3. februára 2014 at 16:32

  Tak si pozri Príbory. Ja som po druhý raz začal obnovovať Samé pekné veci. Potom ma to prestalo baviť, pretože som zistil, že všetky mnou obnovené obrázky su preč, nie len moje ale aj cudzie, ktoré som obnovoval z googlu. Ja som sa toho naobnovoval dosť, skoro nik neobnovoval a vznikal potom aj chaos, ak niekto náhodou, ani o tom nevedel, vložil obrázok s názvom rovnakým aký bol na spálenom mieste.

  A aby si nemusel dlho hľadať pozri tu. Tam si Ty vložil Holčíkové obrázky, ktoré som ja miesto Teba obnovil. A kdeže sú? A ak hovorím o chaose, pridám aj obrázok, príbor medzi husľami a debničkou.

Page 1 of 2

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť