aktivita diskusia Všeobecné diskusie Bytový dom v Martine (1926) – oprava fasády

Tagged: 

  • Bytový dom v Martine (1926) – oprava fasády

    Posted by evi on 3. októbra 2011 at 8:26

    V Martine na Škultétyho ulici je opravená fasáda na bytovom dome. Dom je len opravený, nie zateplený. Prikladám foto po a pred  opravou.

    Šedú jednoliatu fasádu dostal dom tuším niekedy začiatkom osemdesiatych rokov, pôvodná farebnosť bola taká bledo tehlová s bledšími tehličkami. Súčasná snaha bola priblížiť sa pôvodným farbám. Nedopadlo to najhoršie, realita je lepšia, ako môj nedoostrený obrázok. Keď (trochu pribledé) plochy s tehličkami chytia patinu, budú čitateľnejšie.

    Zhodnoťte sami.

    harp odpovedal 12 years, 5 months ago 2 Členovia · 13 odpovede/odpovedí
  • 13 odpovede/odpovedí
  • harp

    Administrator
    3. októbra 2011 at 10:50

    Evi toto by ma zaujimalo, ale preveroval som tvoje foto a u nas na webe nie je. Prosim pridaj ich znovu do komnetara.

    Vdaka

  • harp

    Administrator
    3. októbra 2011 at 10:50

    Evi toto by ma zaujimalo, ale preveroval som tvoje foto a u nas na webe nie je. Prosim pridaj ich znovu do komnetara.

    Vdaka

  • harp

    Administrator
    3. októbra 2011 at 10:50

    Evi toto by ma zaujimalo, ale preveroval som tvoje foto a u nas na webe nie je. Prosim pridaj ich znovu do komnetara.

    Vdaka

  • evi

    Member
    3. októbra 2011 at 11:01

    Bojím sa, že nerozumiem, čo treba – vložila som len 2 fotky.

  • evi

    Member
    3. októbra 2011 at 11:01

    Bojím sa, že nerozumiem, čo treba – vložila som len 2 fotky.

  • harp

    Administrator
    5. októbra 2011 at 11:42

    Mne sa ale nezobrazuju.

    Prosim este raz.

  • harp

    Administrator
    5. októbra 2011 at 11:42

    Mne sa ale nezobrazuju.

    Prosim este raz.

  • evi

    Member
    5. októbra 2011 at 12:30

    Neviem, mne sa zobrazujú, mám tu  stále slušný zmätok…

     

  • evi

    Member
    5. októbra 2011 at 12:30

    Neviem, mne sa zobrazujú, mám tu  stále slušný zmätok…

     

  • harp

    Administrator
    5. októbra 2011 at 13:21

    Farebnost mohla dopadnut aj horsie, ja by som sa vsak priklanal k monochromnej vymalbe. Ako je to so zateplenim, zateplovali ho?

  • harp

    Administrator
    5. októbra 2011 at 13:21

    Farebnost mohla dopadnut aj horsie, ja by som sa vsak priklanal k monochromnej vymalbe. Ako je to so zateplenim, zateplovali ho?

  • evi

    Member
    5. októbra 2011 at 14:22

    Zatepľovanie sa nerobilo; povrch omietky je hladký, neškrabaný. Z fotky to asi nevidno, ale bledé miesta  – sú  tehličky (osobne nechápem, prečo sa museli natierať, či ich nestačilo len očistiť) a pred  minulým šedým náterom tiež nezdieľali  farbu omietky. 

    No, ale myslela som, že to dopadne horšie; keby tak ešte škridľová strecha a pôvodné drevené okná vo farbe slonová kosť (ako má byt na vrchnom poschodí – na obrázku stredný bylkón) …

    P.S. : s  týmto domom mám spoločné len to, že okolo často chodím

  • harp

    Administrator
    6. októbra 2011 at 9:45

    Poznam ho, s omietkami bez povrchovej upravy je to tasko. Kladu vysoky narok na kvalitu remeselnej realizacie. Inak rychlo degraduju a v case sa upravuju. Toto vsak nie je tento pripad. Tieto oietkove vrstvy su naozaj v bezchybnom stave. Mozno az na lokalne zatekanie.

    Mylsim si skore ze ludia proste nzvladli mat dom ktory by mal na fasade flaky, resp jeho farba by nebola jednoliata. Je to klasicky pristup: Ved sa pozrite vazeny susdia, ako to maju spravene inde. A vam to nevadi ze je to take flakate? …a podobne.

    Toto nie je o technickom stave, ale o vseobecnej mienke. O tom co je povazovane za pekne a moderne.

    Vid aj: http://www.obnova.sk/diskusia/ako-omalovat-brizolit

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť