Wienerberger Slovenské tehelne so ziskom

Najväčší výrobca murovacích materiálov v Slovenskej republike, Wienerberger Slovenské tehelne, spol. s r.o., Zlaté Moravce, vykázal za rok 2000 tržby 602 mil. Sk. V porovnaní s rokom 1999, keď tržby dosiahli hodnotu 552 mil. Sk, je to viac ako 9% nárast.
Zisk spoločnosti pred zdanením za rok 2000 je 72 mil. Sk, v roku 1999 bol 68 mil. Sk. Ako povedal pre Národnú obrodu Ing. Branislav Hudec z marketingového oddelenia, spoločnosť predala na slovenskom trhu o 10 % viac tehál ako v roku 1999. Výrazný nárast predaja nastal v oblasti lícových tehál a záhradnej dlažby Klinker. Spoločnosť ponúka stavebný systém Porotherm, ktorého súčasťou sú aj tepelnoizolačné malty a omietky. Ich predaj sa v minulom roku, vzhľadom na trend energetickej úsportnosti stavieb, zdvojnásobil. Export Wienerberger Slovenské tehelne za rok 2000 predstavuje 10 % z celkovej produkcie. Spoločnosť vlani exportovala do Maďarska a Poľska 18 mil. tehlových jednotiek, pričom až 95 % vývozu smerovalo do Maďarska, kde v uplynulej sezóne vypukol stavebný boom.

Wienerberger Slovenské tehelne, producent systému Porotherm a Klinker, vlani získal certifikát ISO 9002, ktorý sa vzťahuje na kvalitu pri výrobe a servise. Táto dcérska spoločnosť svetového lídra vo výrobe tehál, Wienerberger Ziegelindustrie AG, je na Slovensku zastúpená štyrmi firmami. (ima, Zlaté Moravce)




  Publikované na: www.narodnaobroda.sk

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Začiatky Slovenského národného múzea

Začiatky Slovenského národného múzea (SNM) sú spojené s úsilím slovenského národa o národnú emancipáciu a sebaurčenie. SNM nadväzuje na tradície Múzea Matice slovenskej a Múzea Národného domu v Martine, ktoré rozvíjala Muzeálna slovenská spoločnosť. Tieto úsilia vyvrcholili r.1908 otvorením prvej stálej expozície v Martine v budove postavenej z národnej zbierky. Múzeum si od začiatku budovalo zbierky archeologické, etnografické, historické, numizmatické, umeleckohistorické, výtvarné a prírodovedné.

Slovenské národné múzeum

Začiatky Slovenského národného múzea (SNM) sú spojené s úsilím slovenského národa o národnú emancipáciu a sebaurčenie. SNM nadväzuje na tradície Múzea Matice slovenskej a Múzea Národného domu v Martine, ktoré rozvíjala Muzeálna slovenská spoločnosť.

Chrám Bazila Veľkého nespadne

Na záchranu chrámu Bazila Veľkého v Krajnom Čiernom, zapísaného v roku 2000 do zoznamu 100 najohrozenejších pamiatok sveta, poskytla spoločnosť American Express grant vo výške 30 000 USD. Od roku 1996 táto spoločnosť udelila cez organizáciu World Monuments Watch granty v celkovej výške 6 mil. USD na záchranu 88 objektov v 49 krajinách sveta vrátane Maďarska, ČR, Chorvátska, Poľska a Rumunska.