Výber z tvorby (E. Lehotská )

Na svojej autorskej výstave v Poľnobanke, na Vajnorskej ulici v Bratislave, predstavuje výber zo svojej tvorby. Základom sú jej ručne tkané gobelíny, ktoré vytvorila začiatkom deväťdesiatych rokov, ale výstava bude prezentovať aj jej portrétnu a voľnú tvorbu. Vzťah k tapisérii získava výtvarníčka už na vysokej škole. Svojimi dielami, ktoré vytvorila, nadviazala na najlepšie tradície, ktoré v tapisérii začali rozvíjať Ľudo Fulla alebo Janko Alexy. Výstava predstavuje v malom výbere aj ďalšiu voľnú tvorbu akademickej maliarky Eugénie Lehotskej, z ktorej je zrejmé, aký rozsiahly záber má aj umelecké snaženie, ako profesionálne a kultivovane vie zvládnuť jednotlivé techniky a námety diel.
Eva Kelemenová


Zdroj: www.hnx.sk

Daľšie informácie o Lehotskéj najdete v téme “Osobnosti”

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

MALIAR ĽUDOVÍT PITTHORDT (1860-1946)

Komorná výstava Maliar Ľudovít Pitthordt (1860-1946) predstavuje život a tvorbu výtvarného umelca narodeného v Pezinku a neskôr žijúceho v Bratislave. Výstava nepredstavuje súborne zachovanú tvorbu maliara Pitthordta, prezentuje výber diel zastúpených v Galérii mesta Bratislavy, Slovenskej národnej galérii v Bratislave a Malokarpatskom múzeu v Pezinku /na výstave spolu 18 diel/.

Výstava RONA v Martine

Výstava. prezentuje v dvoch tematických rovinách sklársku produkciu viažucu sa k sklárňam v Lednických Rovniach. Časť výstavy je venovaná voľnej umeleckej tvorbe. Ponúka návštevníkom ukážky diel slovenských i zahraničných výtvarníkov – účastníkov Medzinárodného sklárskeho sympózia, ktoré sa každý druhý rok z iniciatívy a.s. Rona a Združenia sklárskych výtvarníkov koná v Lednických Rovniach.