Vo Viedni otvoria múzeum voskových figurín Madame Tussaud

V rakúskej metropole Viedeň otvoria začiatkom roka 2011 múzeum voskových figurín Madame Tussaud. Oznámili to predstavitelia spoločnosti Merlin Entertainments Group, ktorá je vlastníkom týchto múzeí.

Vo Viedni bude vystavených približne 70 figurín, medzi ktorými budú aj významné rakúske osobnosti ako napríklad hudobný skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart, zakladateľ psychoanalýzy Sigmund Freud, bývalý hollywoodsky herec a súčasný guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger alebo hudobník Falco. Okrem nich budú mať v múzeu svoje miesto aj súčasný prezident USA Barack Obama a herec Brad Pitt.


V súčasnosti je na svete deväť múzeí Madame Tussaud, ktoré sa nachádzajú v Londýne, Amsterdame, Berlíne, Las Vegas, New Yorku, Hongkongu, Šanghaji, Washingtone a Los Angeles. V septembri plánujú otvoriť desiate múzeum v thajskom Bangkoku.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Vo Viedni bude Noc múzeí

5. októbra 2004 (SITA) – V sobotu sa v rakúskej metropole uskutoční kultúrne podujatie s názvom “Dlhá noc múzeí”. Ak to návštevníci časovo zvládnu, budú si môcť od večera do jednej hodiny v noci vychutnať nočný pohľad umeleckých zbierok a aktuálnych výstav v 61 múzeách, ku ktorým patrí Historické múzeum, Múzeum Sigmunda Freuda, Leopoldovo múzeum, Židovské múzeum a mnohé ďalšie.

Madame TUSSAUD´S Muzeum

Múzeum sa nachádza na Marylebone Road, sto yardov východne od stanice Baker Street. Je to dlhá elegantná budova s jemnou, klasickou fasádou. Stojí na západnom konci. Týči sa to ako obrovská vyrážka, je to zelené londýnske Planetárium.
V lete je ľahko identifikovateľná podľa enormných radov okolo rohu až ku Allsop Place.

MADAME TUSSAUD

Marie Grosholtz Tussaud sa narodila v Strasburgu roku 1761 ako dcéra vojaka. Jej otec bol zabitý v 7- ročnej vojne, 2 mesiace pred jej narodením. Prvých 5 rokov svojho života prežila s ovdovenou matkou v Berne. Jej matka bola domáca u Dr. Curtiusa, ktorý ich obidve vzal do Paríža r. 1770.

Na noc otvoria 600 kostolov po celom Rakúsku

Rakúske kostoly všetkých konfesií otvoria večer 30. mája 2008 svoje brány a privítajú všetkých, ktorí chcú stráviť noc pod ich strechou. Pre návštevníkov budú pripravené rôzne podujatia – diskusie, bohoslužby, modlitby, prehliadky kostolov, výstavy, filmy, tance, divadlo, kabaret, čítanie, prednášky a veľa hudby.