Vo Viedni otvoria múzeum voskových figurín Madame Tussaud

V rakúskej metropole Viedeň otvoria začiatkom roka 2011 múzeum voskových figurín Madame Tussaud. Oznámili to predstavitelia spoločnosti Merlin Entertainments Group, ktorá je vlastníkom týchto múzeí.

Vo Viedni bude vystavených približne 70 figurín, medzi ktorými budú aj významné rakúske osobnosti ako napríklad hudobný skladateľ Wolfgang Amadeus Mozart, zakladateľ psychoanalýzy Sigmund Freud, bývalý hollywoodsky herec a súčasný guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger alebo hudobník Falco. Okrem nich budú mať v múzeu svoje miesto aj súčasný prezident USA Barack Obama a herec Brad Pitt.


V súčasnosti je na svete deväť múzeí Madame Tussaud, ktoré sa nachádzajú v Londýne, Amsterdame, Berlíne, Las Vegas, New Yorku, Hongkongu, Šanghaji, Washingtone a Los Angeles. V septembri plánujú otvoriť desiate múzeum v thajskom Bangkoku.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Renesancia v SNG

Slovenská národná galéria prezentuje v rámci cyklu Dejiny slovenského výtvarného umenia – po Baroku, 20. storočí a Gotike – Renesanciu. Predmetom výstavy sú diela, ktoré boli vytvorené na našom území, či objednané pre domáce prostredie v zahraničí v rozmedzí od konca 15. storočia do poslednej tretiny 17. storočia.

K Stachovým diptychom

Nielen interpretatívne revízie humanitných a prírodných vied, ale aj proces aktuálnej redefinície kultúry a umenia nachádzajú svoj kontext, svoje horizonty, prostriedky a vzorce v polemike kritickej moderny s postmodernou.

SPRÁVA O ČINNOSTI IFLA ZA ROKY 1997-1999

Predkladaná správa – už druhá v poradí – prináša prehľad o činnosti vrcholnej medzinárodnej knihovníckej inštitúcie z obdobia medzi dvomi zasadnutiami Výkonného výboru IFLA. Zároveň je vynikajúcou príležitosťou na predstavenie IFLA a jej zložiek, jej profesionálnych programov a projektov. Je tak významným zdrojom informácií z oblasti knihovníckej profesie spolu s webovskou stránkou (http://www.ifla.org) a jej zmrazenou” verziou na CD-ROMe IFLANET Unplugged”…

Madame TUSSAUD´S Muzeum

Múzeum sa nachádza na Marylebone Road, sto yardov východne od stanice Baker Street. Je to dlhá elegantná budova s jemnou, klasickou fasádou. Stojí na západnom konci. Týči sa to ako obrovská vyrážka, je to zelené londýnske Planetárium.
V lete je ľahko identifikovateľná podľa enormných radov okolo rohu až ku Allsop Place.