Ukrajinskí zlodeji sa po krádeži mosta ulakomili aj na lokomotívu

Obnova.sk Foto

Pri hľadaní informácií o krádeži v múzeu v Trnave som našiel bizarný článok. Nedalo mi neupozorniť vás na neho.
Po tom, ako minulý týždeň ukrajinskí zlodeji ukradli 11-metrový oceľový most, teraz sa im podaril „úlovok“ ešte bizarnejší.Obnova.sk Foto
Z múzea na východe Ukrajiny odcudzili historickú parnú lokomotívu z roku 1924. Ako uvádzajú miestne zdroje, 14,5-tonová lokomotíva, ktorá bola prvou vyrobenou na Ukrajine, bola vystavená na voľnom priestranstve pred múzeom. Zlodeji pravdepodobne pomocou falošných papierov presvedčili niektorú z prepravných spoločností, aby exponát premiestnila na isté šrotovisko neďaleko mesta Doneck. Tu ju rozrezali na kusy, no tie sa im už nepodarilo speňažiť. Za šrot by vraj utŕžili okolo 3700 dolárov, no historická hodnota exponátu je nevyčísliteľná. Experti sa obávajú, že sa ju už nepodarí zreštaurovať.
(embe, BBC, Washington Times)

http://www.narodnaobroda.sk/clanok/4681/Ukrajinski-zlodeji-sa-po-kradezi-mosta-ulakomili-aj-na-lokomotivu/

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Ukradli Celliniho soľničku

Soľničku, vysokú 26 cm, vyrobil v 16. storočí taliansky sochár a zlatník Benvenuto Cellini. Zlodeji v noci zo soboty na nedeľu rozbili okno viedenského Umeleckohistorického múzea a soľničku vybrali z výstavnej skrinky bez toho, aby sa spustil alarm.

V Maďarsku ukradli vzácnu bibliu

PRAVDA, 12. 2. 2002 – BUDAPEŠŤ (ik) – Maďarsko je v šoku, veriaci sa modlia za nájdenie vzácnej relikvie, po ktorej pátra aj Interpol. Budapešť sprísnila hraničné kontroly po nedeľňajšej lúpeži stredovekej biblie z kostola na severovýchode krajiny. „Zlodeji sekerou vypáčili dvere kostola a po rozbití vitríny odniesli knižnú raritu považovanú za národný poklad,” povedal včera v Miškovci župný šéfvyšetrovateľ István Solymosi.

Egypt: Našli časť pamiatok, ktoré pri nepokojoch ukradli z múzea

Egyptskému ministerstvu pre starožitnosti sa podarilo získať späť niektoré z archeologických pokladov, ktoré koncom januára 2011 ukradli z Egyptského národného múzea. Počas protivládnych protestov, ktoré skončili odstúpením prezidenta Husního Mubaraka a ktoré sa odohrávali predovšetkým v oblasti okolo múzea, vnikli zlodeji cez strechu do budovy, pričom poškodili asi 70 predmetov vrátane dvoch múmií.