aktivita " diskusia " Archeológia " Villa rustica pri Dúbravke

 • Villa rustica pri Dúbravke

  Posted by palo on 12. mája 2010 o 0:51

  … čo je trestuhodnejšie nechať rozpadať kultúrnu pamiatku
  napr: Villa Rustica Dúbravka /onoho času bol nad kúpelom provizórny prístrešok a bol ohradený/

  Pri archeologickom nálezisku sa má stavať

  Oblasť známu archeologickými nálezmi čaká možno výstavba. V stredu je verejné prerokovanie urbanistickej štúdie.

  Lokalita známa predovšetkým pre svoje archeologické nálezy a národnú kultúrnu pamiatku Villu rustica je dnes zarastená a zanedbaná. Chýbajú tu aj turistické značky, ktoré by navádzali pri prechode z jednej mestskej časti do druhej. Osadenie informačnej tabule pri Ville rustica, pri významných pozostatkoch rímskej usadlosti, iniciovali aktivisti Andrej Popovič a Dagmar Palovičová.

  Samospráva tu plánuje rozsiahlu výstavbu. Urbanistická štúdia, ktorej zadanie dúbravskí poslanci prijali už vo februári, rieši plochu asi 100 hektárov.

  Dúbravčania môžu zajtra prísť diskutovať o plánovanej zástavbe ďalšej zelenej plochy. Urbanizovať sa má doteraz prevažne záhradkárska lokalita v blízkosti areálu Technické sklo medzi Dúbravkou a Devínskou Novou Vsou. Verejné prerokovanie sa má začať o 17.00 v zasadačke miestneho úradu na Žatevnej ulici.

  11. 5. 2010, Lucia Tkáčiková

  Čítajte viac: TU.

  sana-mens odpovedal pred 12 rokov, 3 mesiacov 2 Členovia · 1 Odpoveď
 • 1 Odpoveď
 • sana-mens

  člen
  19. júna 2010 o 20:39

  Momentálny stav tejto pamiatky je naozaj neutešiteĺný. Zatiaľ čo v susedných krajinách by to aspoň oplotili a v čechách by z toho “byla atrakce”,u nás to kludne necháme rozpadnúť a na jednej veľmi výjznamnej lokalite postavíme
  sídlisko. Developeri dnes majú problémi s predajom bytov takže možno úspešne predpokladať že sa na tom asi niekto nabalí. Jediné čo považujem za úspech je že sa urobí archeologický výzkum, Avšak zase sú tu otázniky či aj tento nebude trošku zmanipulovaný.

Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz