aktivita " diskusia " Historické parky a záhrady " Slanec – historický park

Označené: 

 • harp

  Administrátor
  31. októbra 2012 o 18:10

  Majiteľ kaštieľa gróf Štefan Forgách sem nosil vzácne dreviny z celého sveta a spravil z neho pýchu regiónu. Neskôr park začal chátrať, pretože tie dreviny boli staré a nebola prevádzaná pravidelná údržba.

  Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/6586956/pod-hradom-slanec-obnovili-historicky-park-so-vzacnymi-drevinami.html#ixzz2AtcxG3Jf

  Ach jo… 

 • evi

  člen
  31. októbra 2012 o 19:52

  Pozitívna správa, park síce nepoznám, ale projektanta stojaceho pri sekvojovci áno –   je predpokladom  slušne spracovanej dokumentácie.

  Pri slovnom spojení “revitalizácia parku”  vždy dumám, či sa myslí obnova absenciou pravidelnej údržby  prerušená vitalita živých prvkov parku a nebodaj aj obnovenie  kompozičných princípov, alebo,   (pár viet z článku  citujem.:  “Obnova priestoru parku bude pokračovať budovaním chodníkov, fontán, či oddychových zón. Pôjde o súčasť projektu rekonštrukcie centrálnej časti obce, financovaného z fondov EÚ.

  Na budovanie infraštruktúry je vyčlenených 540 000 eur. V pláne je aj projekt údržby zelene historického parku, ktorá si vyžiada ďalšie peniaze.”) sa v zmysle:  v parku treba vybudovať všakovaké aktivity, WC, desiatky lavičiek, smetiakov, osvetlenie a dá sa to použiť ako  odklínadlo  ekonomickej zaostalosti dotknutého regiónu – rozvoj cestovného ruchu, podmienka – veľké a ešte väčšie investície.  

 • rotor

  člen
  31. októbra 2012 o 20:54

  [quote]

   Neskôr park začal chátrať, pretože tie dreviny boli staré a nebola prevádzaná pravidelná údržba.

  [/quote]

  No k tejto kulantnej vete o údržbe z pôvodného článku.

  Nie pravidelná, ale žiadna. “Údržba” začala po vojne, keď “mocní” obce buldozérom zničili kaštieľ. Neskôr v najvzácnejšej časti parku postavili školu. Stálozelený dub presádzali buldozérom. A nevydržal. Z parku je už len úbohé torzo. Snáď sa z toho aspoň niečo zachráni.

  http://www.praveorechove.com/newsread2.php?newsid=739

Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz