aktivita " diskusia " Architektúra a stavitelstvo " Skladba podlahy nad dreveným stropom

 • Skladba podlahy nad dreveným stropom

  Posted by huro on 3. decembra 2021 o 12:22

  Dobrý deň,

  Poprosil by som vás o radu ohľadne skladby podlahy v podkroví v starom kamennom dome (novo vymenený krov).

  Momentálny stav je: od spodu hranoly, na nich foršne cca 3cm hrubé (strop prízemia), dookola nový betónový veniec, na ňom každý cca 1m hranol z krovu (tieto sú cca 50-60 cm nad foršňami). Podlahu plánujem urobiť tak že medzi hranoly rošt a na to palubovku. Rád by som ale priestor medzi podlahou a stropom izoloval (hlavne pre prenos hluku). Možno ešte treba dodať že podkrovie bude vykurované.

  Aký typ izolácie by bolo vhodné použiť? Dávať niekde nad/pod izoláciu aj parozábranu? Ak áno akú? Ako spraviť podlahu v kúpeľni, ktorá bude v podkroví?

  Vopred vám ďakujem za rady, typy či nasmerovania.

  harp odpovedal pred 9 mesiacov 3 Členovia · 2 odpovede/odpovedí
 • 2 odpovede/odpovedí
 • ondrej81

  člen
  24. mája 2022 o 7:55

  Dobrý deň. chcel by som oživiť túto tému nakoľko rekonštruujem drevenicu a tiež potrebujem poradiť ako zaizolovať podlahu nad dreveným stropom. strop mam fošne 3cm. medzi nich som vložil fasadnu vatu 3 cm aby som vyrovnal povrch na povale dal na to paropriepustnú foliu . foliu som zaťažil hlinou ktorá bola niekedy medzi fošňami. každé 2 metre su cez celú širku domu hranoly 25cm x 18 cm. medzi tie hranoly robím rošt a rošt zakryjem drevotrieskovou doskou. čo by ste odporučili dať pod rošt? alebo to mám celé nejako inač vyskladať? dakujem za každú radu.

 • harp

  člen
  21. júna 2022 o 7:48

  Skuste pridat par fotografii.

Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz